X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

4 nowości na Instagramie, o których warto wiedzieć

Nowy tryb w aplikacji, wiadomości prywatne oraz usunięcie karty Obserwowani - jakie zmiany pojawiają się na Instagramie?

4 nowości na Instagramie, o których warto wiedziećźródło: shutterstock.com

reklama


Twórcy Instagrama nie próżnują. W ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji o nowościach w aplikacji. Aby ułatwić ich zapamiętanie postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu.

Oto, co warto wiedzieć na temat wprowadzanych lub planowanych zmian na Instagramie.

Tego dnia na Instagramie

Funkcja przypominająca o tym, co robiliśmy tego dnia w przeszłości jest nam dobrze znana z Facebooka czy jako opcja Memories na Snapchacie. Wygląda na to, że podobnego rozwiązanie możemy niebawem spodziewać się na Instagramie.

W ramach nowego trybu tworzenia Stories możliwe będzie udostępnienie starych postów z naszego profilu lub Stories, które udostępnialiśmy na przykład dokładnie dwa lata temu. Co więcej, sprawdzimy także, kogo zaczęliśmy obserwować tego dnia. Przekazywanie tych wspomnień jest możliwe nie tylko w relacjach, ale i za pomocą wiadomości prywatnej.

źródło: zrzut ekranu z iPhone’a

Po otworzeniu okna umożliwiającego Stories i przesunięciu palcem w prawo do nowego trybu tworzenia relacji, możemy zobaczyć funkcje Utwórz, GIF-y, Odliczanie, Quiz, Ankieta oraz Pytania. Dostępna jest również opcja “W tym dniu…”.

źródło: wersm.com

Jeśli możliwe jest udostępnienie więcej niż jednej treści lub aktywności, które podjęliśmy tego dnia, będziemy mogli za pomocą ikony z kośćmi wylosować, która z nich ma zostać dodana.

Karta aktywności Obserwowanych

Ważną zmianą jest także to, że z aplikacji znika karta “Obserwowane” informująca nas o aktywnościach innych osób, które obserwujemy. Nie będziemy mogli więc sprawdzać, kogo zdjęcia komentują lub jaki nowy profil zaczęli obserwować.

Dla wielu osób była ona nieco przerażająca, gdyż nie każdy z nas chce, aby każda pojedyncza aktywność była widoczna dla innych i aby możliwe byłoby śledzenie ich. Nieświadomi tego użytkownicy mogli więc być zaskoczeni, że ktoś dowiedział się o tym, czym się interesują lub za jakim profilem podążają.

źródło: buzzfeednews.com

źrodło: zrzut ekranu

Zmiana ta ma pomóc w ochronie prywatności użytkowników oraz poprawie bezpieczeństwa.

Wiadomości prywatne na desktopie

Bez wątpienia większość z nas korzysta z Instagrama za pomocą urządzeń mobilnych, ale istnieje możliwość zalogowania się z poziomu komputera i przeglądanie treści osób, które obserwujemy. Dotąd mogliśmy jedynie je lajkować, komentować i wyświetlać Stories. Wkrótce być może zyskamy także szansę wymiany wiadomości prywatnych.

Jane Manchun Wong zauważyła, że trwają testy skrzynki odbiorczej w wersji komputerowej Instagrama. Pozwoliłoby to użytkownikom, którzy przeglądają go z poziomu komputera i przeglądarki na odczytywanie wiadomości i odpisywanie na nie.

Tryb ciemny

W tym tygodniu pisaliśmy o trybie ciemnym na Pintereście, a teraz informuje, że w najnowszej aktualizacji Instagrama również znajdziemy tryb ciemny na iOS 13. Wybierają tryb ciemny na urządzeniu, mamy dostęp do trybu ciemnego również w aplikacji. Korzystanie z niego może ułatwić przeglądanie aplikacji np. w porze nocnej. Co więcej, czarne tło może podkreślić także charakter udostępnianych zdjęć.

źródło: wersm.com

Niestety na ten moment nie ma opcji włączania lub wyłączania trybu ciemnego bezpośrednio w aplikacji. Dostosowuje się on do ogólnych ustawień smartfona. 

Która ze zmiany szczególnie budzi uśmiech na Waszej twarzy?

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail