X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

4 nowości na Instagramie, o których warto wiedzieć

Nowy tryb w aplikacji, wiadomości prywatne oraz usunięcie karty Obserwowani - jakie zmiany pojawiają się na Instagramie?

4 nowości na Instagramie, o których warto wiedziećźródło: shutterstock.com

reklama


Twórcy Instagrama nie próżnują. W ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji o nowościach w aplikacji. Aby ułatwić ich zapamiętanie postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu.

Oto, co warto wiedzieć na temat wprowadzanych lub planowanych zmian na Instagramie.

Tego dnia na Instagramie

Funkcja przypominająca o tym, co robiliśmy tego dnia w przeszłości jest nam dobrze znana z Facebooka czy jako opcja Memories na Snapchacie. Wygląda na to, że podobnego rozwiązanie możemy niebawem spodziewać się na Instagramie.

W ramach nowego trybu tworzenia Stories możliwe będzie udostępnienie starych postów z naszego profilu lub Stories, które udostępnialiśmy na przykład dokładnie dwa lata temu. Co więcej, sprawdzimy także, kogo zaczęliśmy obserwować tego dnia. Przekazywanie tych wspomnień jest możliwe nie tylko w relacjach, ale i za pomocą wiadomości prywatnej.

źródło: zrzut ekranu z iPhone’a

Po otworzeniu okna umożliwiającego Stories i przesunięciu palcem w prawo do nowego trybu tworzenia relacji, możemy zobaczyć funkcje Utwórz, GIF-y, Odliczanie, Quiz, Ankieta oraz Pytania. Dostępna jest również opcja “W tym dniu…”.

źródło: wersm.com

Jeśli możliwe jest udostępnienie więcej niż jednej treści lub aktywności, które podjęliśmy tego dnia, będziemy mogli za pomocą ikony z kośćmi wylosować, która z nich ma zostać dodana.

Karta aktywności Obserwowanych

Ważną zmianą jest także to, że z aplikacji znika karta “Obserwowane” informująca nas o aktywnościach innych osób, które obserwujemy. Nie będziemy mogli więc sprawdzać, kogo zdjęcia komentują lub jaki nowy profil zaczęli obserwować.

Dla wielu osób była ona nieco przerażająca, gdyż nie każdy z nas chce, aby każda pojedyncza aktywność była widoczna dla innych i aby możliwe byłoby śledzenie ich. Nieświadomi tego użytkownicy mogli więc być zaskoczeni, że ktoś dowiedział się o tym, czym się interesują lub za jakim profilem podążają.

źródło: buzzfeednews.com

źrodło: zrzut ekranu

Zmiana ta ma pomóc w ochronie prywatności użytkowników oraz poprawie bezpieczeństwa.

Wiadomości prywatne na desktopie

Bez wątpienia większość z nas korzysta z Instagrama za pomocą urządzeń mobilnych, ale istnieje możliwość zalogowania się z poziomu komputera i przeglądanie treści osób, które obserwujemy. Dotąd mogliśmy jedynie je lajkować, komentować i wyświetlać Stories. Wkrótce być może zyskamy także szansę wymiany wiadomości prywatnych.

Jane Manchun Wong zauważyła, że trwają testy skrzynki odbiorczej w wersji komputerowej Instagrama. Pozwoliłoby to użytkownikom, którzy przeglądają go z poziomu komputera i przeglądarki na odczytywanie wiadomości i odpisywanie na nie.

Tryb ciemny

W tym tygodniu pisaliśmy o trybie ciemnym na Pintereście, a teraz informuje, że w najnowszej aktualizacji Instagrama również znajdziemy tryb ciemny na iOS 13. Wybierają tryb ciemny na urządzeniu, mamy dostęp do trybu ciemnego również w aplikacji. Korzystanie z niego może ułatwić przeglądanie aplikacji np. w porze nocnej. Co więcej, czarne tło może podkreślić także charakter udostępnianych zdjęć.

źródło: wersm.com

Niestety na ten moment nie ma opcji włączania lub wyłączania trybu ciemnego bezpośrednio w aplikacji. Dostosowuje się on do ogólnych ustawień smartfona. 

Która ze zmiany szczególnie budzi uśmiech na Waszej twarzy?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail