X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Chcesz przeglądać publiczne profile na Instagramie? Teraz to niemożliwe!

Czy komunikat pojawiający się osobom niezalogowanym sprawi, że Instagram wzbogaci się o nowych użytkowników?

Chcesz przeglądać publiczne profile na Instagramie? Teraz to niemożliwe!źródło: shutterstock.com

reklama


Już niedługo nie będziesz mógł sprawdzać co słychać u Twoich znajomych oraz w jaki sposób znane marki kreują swój wizerunek na Instagramie, jeżeli nie masz konta. Od teraz, będzie pojawiała się prośba o zalogowanie.

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła

“Instagram nie jest mi potrzebny! I tak mogę śledzić te osoby i marki, które mają konta publiczne”, albo drugie dobrze znane zdanie: “Widziałam na Instagramie jak mu się powodzi, ale nie, nie mam konta”. Już niedługo, prawdopodobnie nie usłyszysz tych słów od osób, które nie mają swojego konta na Instagramie. Dlaczego? Ano dlatego, że już niebawem pojawi się takiej osobie poniższy komunikat:

źródło: instagram.com

I tak oto, jak łatwo wywnioskować, aby obserwować publiczne konta również będziesz musiał posiadać swój profil na tym medium społecznościowym.

Skąd taka zmiana?

To proste! Wszystko dlatego, że Instagram chce przyciągnąć na serwis więcej użytkowników. I chociaż wielu taka decyzja może się nie podobać, to jak najbardziej ma ona sens. Przede wszystkim, już jakiś czas temu podobną funkcję wprowadził Facebook, który taką decyzję tłumaczył próbą ochrony profilów publicznych. To co prawda niezbyt przekonywujące, ale tym razem zdecydował się również rozszerzyć ten komunikat do profilów publicznych na Instagramie.

Serwis chce w ten sposób zwiększyć liczbę użytkowników o osoby, które i tak przeglądają i korzystają z Instragram, tylko będąc niezalogowanym. To chyba dobry krok, prawda?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail