X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook chce stworzyć narzędzie kontrolujące nasze zdrowie

Czy Facebook jest dobrym miejscem do przechowywania naszych informacji medycznych?

Facebook chce stworzyć narzędzie kontrolujące nasze zdrowieźródło: shutterstock.com

reklama


Informacje medyczne, dane na temat naszego ciśnienia i przypomnienie o wizycie lekarskiej. Facebook planuje stworzyć narzędzie, które miałoby nam pomóc bardziej zadbać o nasze zdrowie. Trzeba przyznać, że to odważna decyzja!

Facebook administratorem naszych danych medycznych?

Stało się! Serwis społecznościowy, który nie do końca dobrze radzi sobie z polityką prywatności, tym razem chce zająć się naszymi informacjami medycznymi. W tym celu, rozpoczął nawet współpracę z różnymi organizacjami zajmującymi się ochroną zdrowia. Dzięki temu, łatwiej jest Facebookowi ustalić które dane są dla nas korzystne, a które mogą negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Co więcej, narzędzie będzie miało za zadanie również przypominać o umówionych wizytach lekarskich, a także pomoże znaleźć najbliższe i najtańsze miejsce, gdzie możesz zostać poddany opiece zdrowotnej. Aplikacja będzie wyglądała w następujący sposób:

źródło: newsroom.fb.com

Jak czytamy na newsroomie Facebooka,  wszystko po to, aby przeciwdziałać zaburzeniom zdrowotnym, które dostrzegalna są m.in. u Amerykanów.

Czy to może mieć pozytywny wpływ na ludzi?

Jak twierdzi Facebook, aż 20% krwiodawców w Indiach i Brazylii przyszło oddać krew, zachęceni informacjami znalezionymi właśnie na tym serwisie. Dodatkowo, mapy Facebooka które przedstawiają epidemie, pomagają organizacjom non-profit przygotowywać odpowiednie kampanie mające na celu przeciwdziałanie skutkom takich chorób. W dodatku, Facebook jako medium społecznościowe może również połączyć osoby, które spotkały się z podobnymi problemami zdrowotnymi, a co za tym idzie, rozbudzi on w ludziach nadzieję, że nie są sami i zawsze mogą liczyć na wsparcie osób, które miały podobnie.

Gdzie leży problem?

Dlaczego ta aplikacja, mimo szczerych chęci Facebooka, może nie spotkać się z pozytywnym odbiorem użytkowników? Powód wszelakich komplikacji i negatywnych opinii na temat działań serwisu wciąż pozostaje bez zmian – nieumiejętne zarządzanie naszymi danymi wrażliwymi. Tym razem, może być bardzo podobnie i prawdopodobnie ludzie niechętnie powierzą swoje informacje medyczne serwisowi, który już wiele ma za skórą. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie być może okazałoby się pomocne ludziom, aby zachować w pełni swoje zdrowie na odpowiednim poziomie. Jednak biorąc pod uwagę kontekst działań, które naruszyły prywatność użytkowników, bardzo możliwe, że wybiorą one tradycyjną metodę zapisywania wizyt w kalendarzu i bezpośrednim zapisem do lekarza przez telefon bądź internet.

A co na ten temat myślą nasi czytelnicy?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail