X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kolejne problemy Libry, czyli waluty Facebooka

Kryptowaluta Facebooka od samego początku spotyka się z krytyką wielu osób. Jednak czy odejście jednego z kluczowych partnerów stowarzyszenia Libra spowoduje także rezygnację innych członków?

Kolejne problemy Libry, czyli waluty Facebookaźródło: shutterstock.com

reklama


O problemach waluty Facebooka pisaliśmy już kilkukrotnie. Nie dość, że nie spotyka się z przychylna opinią ze strony osób pracujących na giełdzie, to teraz traci jednego z kluczowych partnerów biznesowych. Stowarzyszenie Libra opuściła właśnie firma PayPal. Jaki jest powód?

PayPal opuszcza Stowarzyszenie Libra

Facebook dąży do tego, aby jego waluta stała się cyfrową, globalną walutą internetową. W związku z tym, rozpoczął współpracę wraz z 29 partnerami biznesowymi, tworząc tym samym stowarzyszenie o nazwie “Libra”.

Niedawno jednak, jeden z tych partnerów, PayPal, ogłosił, że nie chce nadal należeć do tej organizacji. Na decyzję o odejściu firmy PayPal ze stowarzyszenia, miał wpłynąć między innymi fakt, iż ostatnio twórcy Libry zostali posądzeni o szukanie sposobów na pranie brudnych pieniędzy.

Co ciekawe, jak czytamy w serwisie mashable.com, firma mimo opuszczenia grona partnerów Libry twierdzi, że nie wyklucza ponownej współpracy ze stowarzyszeniem i w pełni wspiera ich działania, które podejmuje Facebook w kwestii kryptowaluty. Jednak PayPal dodaje również, że na ten moment widzi więcej zagrożeń niż korzyści dla swojej firmy w związku z współpracą ze stowarzyszeniem Libra.

Co na to inni partnerzy?

Jak się okazuje PayPal może nie być jedyną firmą, która nie chce być powiązana z działaniami Stowarzyszenia Libra. Nie tak dawno w internecie pojawiły się także wpisy, które wyrażają niezadowolenie względem współpracy i planów Facebooka względem rozwoju i sposobów wprowadzenia kryptowaluty na giełdę finansową. Ostatnio do tego grona dołączyli Visa i Mastercard.

Pojawiła się również odpowiedź ze strony Queenie Wong z CNET. Na swoim koncie na Twitterze Wong pisze, iż każda firma wchodząca w skład Stowarzyszenia Libra powinna sama zdać sobie sprawę z tego, jakie szanse i zagrożenia niesie za sobą być jego członkiem. Ponadto, powinny one wiedzieć w jaki sposób wpłynie to również na ich biznes.

Czy odejście PayPal spowoduje, że ze stowarzyszenia odejdą także inni partnerzy biznesowi?

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail