X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kolejne problemy Libry, czyli waluty Facebooka

Kryptowaluta Facebooka od samego początku spotyka się z krytyką wielu osób. Jednak czy odejście jednego z kluczowych partnerów stowarzyszenia Libra spowoduje także rezygnację innych członków?

Kolejne problemy Libry, czyli waluty Facebookaźródło: shutterstock.com

reklama


O problemach waluty Facebooka pisaliśmy już kilkukrotnie. Nie dość, że nie spotyka się z przychylna opinią ze strony osób pracujących na giełdzie, to teraz traci jednego z kluczowych partnerów biznesowych. Stowarzyszenie Libra opuściła właśnie firma PayPal. Jaki jest powód?

PayPal opuszcza Stowarzyszenie Libra

Facebook dąży do tego, aby jego waluta stała się cyfrową, globalną walutą internetową. W związku z tym, rozpoczął współpracę wraz z 29 partnerami biznesowymi, tworząc tym samym stowarzyszenie o nazwie “Libra”.

Niedawno jednak, jeden z tych partnerów, PayPal, ogłosił, że nie chce nadal należeć do tej organizacji. Na decyzję o odejściu firmy PayPal ze stowarzyszenia, miał wpłynąć między innymi fakt, iż ostatnio twórcy Libry zostali posądzeni o szukanie sposobów na pranie brudnych pieniędzy.

Co ciekawe, jak czytamy w serwisie mashable.com, firma mimo opuszczenia grona partnerów Libry twierdzi, że nie wyklucza ponownej współpracy ze stowarzyszeniem i w pełni wspiera ich działania, które podejmuje Facebook w kwestii kryptowaluty. Jednak PayPal dodaje również, że na ten moment widzi więcej zagrożeń niż korzyści dla swojej firmy w związku z współpracą ze stowarzyszeniem Libra.

Co na to inni partnerzy?

Jak się okazuje PayPal może nie być jedyną firmą, która nie chce być powiązana z działaniami Stowarzyszenia Libra. Nie tak dawno w internecie pojawiły się także wpisy, które wyrażają niezadowolenie względem współpracy i planów Facebooka względem rozwoju i sposobów wprowadzenia kryptowaluty na giełdę finansową. Ostatnio do tego grona dołączyli Visa i Mastercard.

Pojawiła się również odpowiedź ze strony Queenie Wong z CNET. Na swoim koncie na Twitterze Wong pisze, iż każda firma wchodząca w skład Stowarzyszenia Libra powinna sama zdać sobie sprawę z tego, jakie szanse i zagrożenia niesie za sobą być jego członkiem. Ponadto, powinny one wiedzieć w jaki sposób wpłynie to również na ich biznes.

Czy odejście PayPal spowoduje, że ze stowarzyszenia odejdą także inni partnerzy biznesowi?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail