X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok staje się platformą do e-learningu! Jak to możliwe?

Czy TikTok wprowadzi program e-learningowy również do innych krajów?

TikTok staje się platformą do e-learningu! Jak to możliwe?źródło: shutterstock.com

reklama


TikTok bawi i uczy! Tym razem, powiedzenie można traktować bardzo poważnie, gdyż nie tak dawno, aplikacja uruchomiła nowy program do e-learningu. Jak wygląda i gdzie została wprowadzona?

TikTok i program #EduTok

źródło: thenextweb.com

To nie jest żart, a co więcej, TikTok podchodzi do e-learningu również zupełnie poważnie. Program #EduTok skierowany jest głównie do osób związanych ze światem fitnessu. W tym celu, jak czytamy na stronie thenextweb.com, został stworzony specjalny program edukacyjny oraz filmy. Całość powstała przy współpracy z instytutami edukacji, zatem na pierwszy rzut oka, wygląda to bardzo rzetelnie i profesjonalnie.

Ciekawy również wydaje się być fakt, iż sami twórcy TikToka są z aplikacji bardzo zadowoleni. Już dziś twierdzą, że powstało ponad 10 milionów filmów z tagiem #EduTok i odnotowano aż 48 miliardów wyświetleń.

Jak wygląda zmiana?

Przede wszystkim, od niedawna mogą się nią cieszyć jedynie mieszkańcy Indii. Twórcy aplikacji twierdzą jednak, że pragną rozszerzyć zakres krajów na te, gdzie dostęp do informacji jest ograniczony. W związku z tym, TikTok nawiązuje współpracę z licznymi organizacjami non-profit, które mają w swoich działaniach uwzględnioną edukację i walkę z ubóstwem.

Nie da się również ukryć tego, że TikTok nie myśli jedynie o pozytywnych aspektach społecznych, ale także finansowych. Szacuje się bowiem, że do roku 2021 przychody z programu e-learningowego wzrosną o ponad 2 miliardy dolarów. Powód? W Indiach TikTok posiada ponad 200 milionów użytkowników, którzy, według twórców i opinii licznych specjalistów, wygenerują ten przychód.

Czy Wam podoba się program #EduTok i chcielibyście, aby był dostępny również w Polsce?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail