X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wielkimi krokami zbliża się Filmteractive 2019 w Łodzi i Warszawie

Czego możemy spodziewać się po Filmteractive 2019? Co przewidzieli organizatorzy dla uczestników wydarzenia w Warszawie i Łodzi?

Wielkimi krokami zbliża się Filmteractive 2019 w Łodzi i Warszawieźródło: materiały od organizatora

reklama


Biznes, sztuka i technologia nie są już samowystarczalne. Muszą powstawać nowe modele współpracy, aby wszyscy mogli odnosić sukcesy i przejść przez ciągle trwającą transformację cyfrową.

O Filmteractive

Filmteractive jest miejscem dyskusji na tematy z pogranicza nowatorskiego marketingu, kreatywności i nowych technologii. To tutaj można otworzyć swój umysł na nowe idee i trendy, nauczyć się jak sprawnie funkcjonować w teraźniejszości i jak dobrze przewidzieć zmiany nadchodzące w przyszłości. Organizatorzy pokazują, jak wykorzystać nowoczesne technologie m.in VR, AR, w branży rozrywkowej, reklamowej oraz edukacyjnej.

4 października – Warszawa

Już po raz trzeci w Warszawie, a po raz drugi w ramach Dni Kreatywności, odbędzie się festiwal komunikacji interaktywnej – Filmteractive. Tegorocznym pytaniem przewodnim edycji, która odbędzie się 4 października w Warszawie jest: Czy transformacja cyfrowa zmienia przemysły kreatywne na lepsze?

Jaki wpływ ma technologia na przemysły kreatywne? Czy dzięki niej otwierają się nowe możliwości? Filmteractive 2019 przybliży wpływ transformacji cyfrowej przede wszystkim na branżę reklamową, filmową, muzyczną teatralną oraz na sztukę.

Zaproszeni goście podzielą się doświadczeniem oraz opowiedzą o swoich najciekawszych projektach. Wśród nich znaleźli się m.in.:

  • Sina Stieding (Google/YouTube),
  • Iza Łopuch (HBO),
  • Vincent van de Wetering (MediaMonks),
  • Sanam Gharagozlou (Mubi),
  • Susan Butler (Music Confidential),
  • Michał Niewiara (Platige Image),
  • Maciek Gozdowski (Player.pl)
  • oraz Jacek Amsterdamski (WP.pl).

Wydarzenie jest częścią Dni Kreatywności, projektu organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poświęconego rozwojowi branż kreatywnych, na który składa się cykl konferencji, paneli i warsztatów odbywających się w dniach 1-8.10.2019r.

Więcej informacji i rejestracja: http://filmteractive.eu/program-warsaw

Wstęp na wydarzenie jest wolny.  

źródło: materiały od organizatora

7-8 października – Łódź

Uczestników wydarzenia w Łodzi, które odbywa się niewiele później, czekają dwa dni wypełnione inspiracjami, trendami i pytaniami o nowe formy narracji, a także prezentacjami najbardziej aktualnych projektów stworzonych w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Eksperci branży filmowej, badacze kultury oraz przedstawiciele przemysłów kreatywnych spotkają się, żeby porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i wiedzą na tematy związane filmem, technologią i reklamą. Jednym z głównych elementów wydarzenia będzie konferencja skupiona na “Nowych narracjach wizualnych”, współorganizowana przez Laboratorium Narracji Wizualnych PWSFTViT.

Wśród prelegentów konferencji organizowanej w ramach Filmteractive są m.in. prof. George Legrady z Uniwersytetu California Santa Barbara, Roderick Coover ze School of Theater, Film and Media Arts, Temple University w Filadelfii oraz Kevin B. Lee z Merz Akademie w Stuttgarcie.

źródło: materiały od organizatora

Wydarzeniu towarzyszy:

– „Strefa Innowacji” – interaktywna wystawa, prezentująca przykłady innowacyjnych rozwiązań i nowatorskie startupy, w ramach której będzie można zobaczyć (i przetestować!) różne zastosowania wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii w biznesie, rozrywce i sztuce;

„Czasoprzestrzenie VR” – przegląd najciekawszych produkcji cinematic VR ostatniego roku, organizowany przez Stowarzyszenie XR.

Więcej informacji i rejestracja: http://filmteractive.eu/program-lodz

Wstęp na wydarzenie jest wolny.  

SOCIALPRESS jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail