X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sekcja “Ulubieni” w Stories na Facebooku w fazie testów

Czy opcja wysyłania Stories na Facebooku tylko do wybranych osób pomyślnie przejdzie testy?

Sekcja “Ulubieni” w Stories na Facebooku w fazie testówźródło: shutterstock.com

reklama


Facebook sprawdza, co działa na innych serwisach społecznościowych i wprowadza to także do siebie. Podobnie jest z opcją, którą znamy z Instagrama odnośnie wysyłania Stories na Facebooku i Messangerze do wcześniej utworzonej sekcji “Ulubieni”.

Większa prywatność Stories na Facebooku

Facebook zdecydował się przeprowadzić testy nowej funkcji, która jest nam szerzej znana z Instagrama. Tym razem, gigant wziął na tapet funkcję tworzenia sekcji “Ulubieni”. To właśnie dzięki niej, każdy użytkownik będzie mógł zdecydować, czy swoje stories wyśle do wszystkich i stanie się ono publiczne, czy upubliczni to jedynie wybranym, “ulubionym” osobom. Po raz pierwszy, na temat testów wypowiedziała się w poście na Twitterze Jane Manchun Wong:

Aby wybrać odpowiednie osoby, wystarczy jedynie kliknąć sekcję i odpowiednio dodawać kolejne osoby.

Niemalże jak Instagram

Podobieństwo to zostało również dostrzeżone przez serwis socialmediatoday.com, które poinformowało, że w grudniu ubiegłego roku podobna funkcja pojawiła się również na innym medium społecznościowym z facebookowej rodziny- na Instagramie.

Jak widać, najwidoczniej działa ona bez zarzutów, skoro postanowiono ją również wdrożyć na innej platformie.

źródło: socialmediatoday.com

Opcja wysyłania stronie do ulubionych na pewno pozwoli nam zabezpieczyć nasze Stories przynajmniej przed osobami, którym nie chcemy udostępniać naszych historii i postów. Co prawda, już od jakiegoś czasu możemy zdecydować, do kogo docierają nasze posty (post publiczny lub prywatny), a także sam kto może wyświetlać nasz profil. Testowana funkcja to kolejny krok ku temu, aby jeszcze bardziej ograniczyć grono odbiorców naszych treści.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail