X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

W jaki sposób Facebook wspiera weteranów?

Facebook wyciągną pomocną dłoń do osób będących w wojsku i weteranów. W jaki sposób?

W jaki sposób Facebook wspiera weteranów?źródło: shutterstock.com

reklama


Doświadczenia życiowe, to jedno z największych obciążeń psychicznych. Niektóre z nich sprawiają, że nasze myślenie zmienia się o 180 stopni. W związku z tym, Facebook wyciąga pomocną dłoń w kierunku weteranów i wojskowych.

Przygarnąć odrzuconych

Czasami wydaje się, że wojskowi są ważni dla państwa wówczas, gdy są czynni zawodowo. Po tym okresie są po prostu weteranami, którzy nie zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony państwa. To zjawisko dobrze widoczne jest w mediach, gdzie powstają coraz to nowsze artykuły na temat braku takiego wsparcia lub możliwości dofinansowania leczenia skutków spowodowanych byciem na misjach. Facebook, również jako organizacja należąca do grona mediów, postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do osób będących w wojsku, jak również weteranów. Co więcej, na newsroomie Facebooka czytamy, że gigant podchodzi do sprawy bardzo poważnie, gdyż, jak podaje, “900 000 osób w USA uczestniczy w ponad 2000 grupach członków wojskowych, weteranów i ich małżonków na Facebooku.”.

Wojsko? Wojna? A co dalej?

Na to samo pytanie próbował znaleźć odpowiedź Facebook. W związku z tym, jeden dzień przed Dniem Weterana, postanowił pomóc tym ludziom znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę pracy oraz doskonalić umiejętności cyfrowe za pośrednictwem Facebooka. W tym celu powstało również Centrum Wojsk i Weteranów, gdzie każdy kto tego potrzebuje, znajdzie odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania. Dodatkowo, serwis społecznościowy wszedł w układ partnerski ze SCORE, siecią, która pozwali weteranom znaleźć ekspertów, mentorów oraz wolontariuszy, którzy zechcą wspomóc osoby zasłużone poprzez edukację i opiekę mentorską. Pomoc ta, ma dotyczyć głównie tych wojskowych i weteranów, którzy po odbytej służbie chcą rozpocząć swój własny biznes.

Czego dotyczy program SCORE?

źródło: newsroom.fb.com

Chociaż dla wielu przedsiębiorców ta forma szkoleń wydaje się być zbędna, może ona okazać się niezwykle pomocna dla tych, którzy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu. Nie zawsze jest on łatwy, dlatego przede wszystkim program SCORE łączy w grupy nie tylko te osoby, które miały podobne doświadczenia, ale również z doświadczonymi mentorami biznesowymi, którzy również przeszli przez tę samą drogę. Za pomocą SCORE, weterani i wojskowi dowiedzą się również w jaki sposób przygotować dobry biznesplan oraz poznają rozmaite techniki zarządzania i wiedzę edukacyjną z zakresu prowadzenia własnej działalności. To jednak nie wszystko, ostatnim punktem będą również warsztaty, gdzie SCORE udzieli wskazówek i zapewni dalszą pomoc na kolejnych etapach budowania własnej marki.

AR i VR – jedna z form pomocy

Facebook zawsze w swoich działaniach uwzględnia nowe technologię, zatem również w tej kwestii postanowił na nie postawić. W tym celu, rozpoczął 12-miesięczny program pilotażowy. Jest on skoncentrowany na inżynierii krzemowej AR i VR i rozwoju kariery, zwłaszcza z uwzględnieniem weteranów wojennych z doświadczeniem w inżynierii elektrycznej, inżynierii mechanicznej lub informatyce. Facebook uważa, że są oni dobrym elementem sprawczym, w rozwiązaniu wielu problemów globalnych. Firma organizuje również, po raz pierwszy w tym roku, wewnętrzny szczyt weteranów i ich sojuszników na Facebooku. Zostało również uruchomione narzędzie pozwalające każdej osobie będącej w wojsku lub kończącą karierę w wojsku, wybranie takich opcji rozwoju kariery zawodowej, która będzie dopasowana do doświadczeń, jakie miała taka osoba.

Taki krok ze strony Facebooka z pewnością zasługuje na pochwałę. Temat ten wciąż nie jest do końca rozumiany zarówno przez społeczeństwo, jak i państwo. Być może, poprzez zainteresowanie tym tym tematem przez jeden z największych serwisów społecznościowych spowoduje, że w przyszłości coraz więcej osób zainteresuje się tym trudnym, ale bardzo istotnym tematem.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail