X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube odświeża wygląd strony głównej

W jakim kierunku ewoluował wygląd serwisu YouTube?

YouTube odświeża wygląd strony głównejźródło: unsplash.com

reklama


Kilka dni temu na blogu Google’a została umieszczona informacja o zmianie wyglądu serwisu YouTube. Jest ona dostępna dla wszystkich użytkowników komputerów i tabletów. Co dokładnie się zmieniło?

YouTube z nowym wyglądem

Wygląd strony głównej serwisu został odświeżony. To dobra informacja, ponieważ, jak czytamy na blogu Google’a, dzięki temu twórcy będą mieli możliwość umieszczania dłuższych tytułów oraz bogatszych miniatur. Pozwoli to uzyskać widzowi więcej informacji na temat filmu na pierwszy rzut oka oraz podgląd w wyższej rozdzielczości.

Dodatkowo, przeglądając stronę będziesz mógł zobaczyć ikony kanałów, dzięki czemu łatwiej też będziesz mógł ocenić który film pochodzi od Twoich ulubionych twórców i kto za co jest odpowiedzialny.

źródło: youtube.googleblog.com

Serwis YouTube otworzył się również na sugestie użytkowników na temat sposobu kolejkowania filmów. Od teraz możesz wybrać kilkanaście filmów, które chcesz “ustawić do kolejki” i nie będziesz musiał przerywać oglądania bieżącego wideo. Pamiętaj jednak, że nie zostaną one zapisywane po zamknięciu przeglądarki. Wciąż jednak możesz dodawać filmy do stałej listy odtwarzania – do obejrzenia. Poniższy GIF przedstawia sposób, w jaki możesz skorzystać z nowej opcji kolejkowania:

źródło: youtube.googleblog.com

Niechciane treści to również nie jest już problem

Wchodzisz na serwis YouTube, oglądasz treści z ulubionych kanałów, a nagle w propozycjach pojawia Ci się twórca, którego treści Cię nie interesują? Na to platforma również znalazła sposób. Na początku tego roku dla użytkowników, którzy do oglądania filmów używają telefonu, została stworzona funkcja, która pozwala usunąć sugestie dotyczące treści z kanału. W tym celu, należy jedynie wybrać menu (trzy kropki), a następnie opcję Nie polecaj kanału. Jeżeli jednak zmienisz zdanie, wciąż możesz wyszukać ten film w wyszukiwarce lub odznaczyć wcześniej wspomnianą opcję, wykonując analogiczne kroki.

źródło: youtube.googleblog.com

Jak widać sezon na zmiany wizualne w serwisach wciąż trwa. Zawsze to miła odmiana dla użytkowników, którzy są stałymi gośćmi w świecie internetu i social media. A jest ich przecież coraz więcej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail