X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube wprowadza naklejki, które pomogą zarobić twórcom

W jaki sposób nowe naklejki od serwisu YouTube wpłyną na zysk twórców publikujących treści?

YouTube wprowadza naklejki, które pomogą zarobić twórcomźródło: unsplash.com

reklama


Serwis YouTube ponownie otwiera się na twórców. Tym razem, obok super czatu, wprowadza również super naklejki, które pomogą zarobić twórcom. Kto może z nich skorzystać i w jaki sposób?

Uznanie dla twórców

źródło: googleblog.com

Takie i inne naklejki, jak ta powyżej, mogą niebawem zobaczyć twórcy na serwisie Youtube tuż pod filmem. Są one nie tylko zabawnym akcentem, ale również formą zarobku dla twórców.

Już jakiś czas temu, platforma wprowadziła tzw. super czat, gdzie widzowie mogli przypiąć swój komentarz, aby był on widoczny dla twórcy. Taki zabieg jest oczywiście odpłatny, a pieniądze szły na konto twórcy. Wygląda to w następujący sposób:

źródło: pclab.pl

Obecnie istnieje ponad 100 000 kanałów, które otrzymały tę możliwość, a niektóre strumienie zarabiają ponad 400 USD za minutę. Z racji tego postanowiono wprowadzić kolejny sposób komunikacji – tym razem wizualnej – za pomocą naklejek.

Użytkownicy mogą skorzystać z ośmiu pakietów super naklejek. Są dostępne w języku angielskim, francuskim, japońskim, koreańskim i portugalskim. Poinformowano o tym na blogu Google’a wskazując, że kwalifikujący się twórcy mogą korzystać z tego ulepszenia aż w 60 krajach.

Widzowie mogą je zakupić i łączyć się z twórcami podczas transmisji na żywo oraz podczas premier. Co ciekawe, jeśli superczat lub supernaklejka zostaną poddane moderacji i usunięte z powodu naruszania zasad serwisu, YouTube przekazuje swoją część dochodu na cele charytatywne.

źródło: youtube.com

Jak włączyć naklejki?

Jeśli więc jesteś twórcą, który ma ponad 1000 subskrybentów, ukończone 18 rok życia oraz uruchomioną opcję zarabiania w serwisie, prawdopodobnie możesz już skorzystać z tej funkcji.

W celu włączenia lub wyłączenia naklejek lub czatu, powinieneś zalogować się na studio.youtube.com, a następnie wybrać opcję Zarabianie. Następnie, na górze strony należy kliknąć Chat na żywo i postępować zgodnie ze wskazówkami. Na końcu powinieneś wybrać włącz/wyłącz za pomocą suwaka.

Szerzej na temat zasad, wymagań i dostępności w kwestii naklejek, możesz znaleźć na stronie Google. Jeżeli jesteś twórcą, zapewne interesuje Cię również fakt, w jaki sposób otrzymasz zapłatę za umieszczenie naklejki i super czat przez Twojego widza. Otóż, sposób monetyzacji jest taki sam jak przychody z reklam w AdSense.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail