X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 wartościowych kanałów na YouTube

Oto 10 wartościowych kanałów w serwisie YouTube, o których warto wiedzieć. Znacie je wszystkie?

10 wartościowych kanałów na YouTubeźródło: shutterstock.com

Internet to nie tylko źródło zabawnych i lekkich treści, ale również, a może przede wszystkim, tych wartościowych. Tym, którzy nie są o tym przekonani prezentujemy 10 wartościowych kanałów będących źródłem wiedzy i zupełnie innym spojrzeniem na świat. Kolejność prezentacji jest przypadkowa.

1) Sztuka Uniwersalna

źródło: youtube.com

Fani sztuki, kolorów, mody i makijażu – oto kanał dla Was. Ola, pomysłodawczyni Sztuki Uniwersalnej, przygotowała dla Was ciekawe wpisy na blogu, ale też kanał na serwisie YouTube, który na pewno przyciągnie Waszą uwagę!

Ola swoje inspiracje czerpie przede wszystkim z szeroko pojętej sztuki. Makijaże są odzwierciedleniem obrazu bądź mają kolorystyczny motyw przewodni. Dodatkowo, opinia autorki Sztuki Uniwersalnej jest oparta zarówno na faktach, jak też subiektywnej ocenie, co pozwala spojrzeć na sztukę i kulturę również z punktu widzenia drugiej osoby.

Dla kogo jest ten kanał? Na pewno odnajdą się tu miłośnicy sztuki wizualnej oraz osoby interesujące się historią sztuki. My ze swojej strony ten kanał polecamy wszystkim, bez względu na zainteresowania. Na pewno od Oli dowiecie się wielu ciekawych rzeczy, o których nie mieliście pojęcia!

2) Po cudzemu

źródło: youtube.com

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Arleny Witt. Tę autorkę kanału na serwisie YouTube podajemy właściwie z dwóch względów. Pierwszy z nich, to jak uczy zmieniać swoje życie, aby było bardziej eco. Drugi, to oczywiście język angielski. Nie wiesz w jaki sposób wymówić jakieś słowo? A może masz zagwozdkę dotyczącą sensu i znaczenia czegoś? Poszukaj koniecznie odpowiedzi w playliście kanału Po cudzemu. Jeżeli jej jeszcze tam nie ma, to po prostu cierpliwie na to poczekaj, bo warto!

Dla kogo jest ten kanał? Na pewno odnajdą się tutaj miłośnicy języka angielskiego, ale również ci, którzy chcą doskonalić swój sposób wymowy. Arlena stanie się również bliska miłośnikom ekologii, gdyż sama bardzo dba o to, aby nie narażać się Matce Naturze.

3) Aspekty

źródło: youtube.com

Szukasz kanału, który tłumaczy z prawniczego na polski? W takim razie znalazłeś. Aspekty to miejsce, gdzie znajdziesz odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania dotyczące prawa. I tak, dowiemy się nie tylko jakie prawa ma straż miejska, ale również, kiedy tak naprawdę policja może wejść do naszego mieszkania. Wszystko to, zostało wytłumaczone w przystępny sposób tak, aby każdy z nas mógł pojąć skomplikowane przepisy prawne.

Dla kogo jest ten kanał? Właściwie dla wszystkich, którzy nie mają wiedzy w tematyce prawnej. Kanał Aspekty nie tylko pomaga zrozumieć zawiłości prawniczo-sądowe, ale także wyjaśnia proste, codzienne sytuacje tłumacząc, że nie wszystko jest tak jasne jak się wydaje.

4) Mówiąc inaczej

źródło: youtube.com

Był już język angielski, to teraz czas na rozmowy o naszym rodzimym. W tym przypadku jeden z ciekawszych kanałów to ten prowadzony przez Paulinę Mikułę. Kanał ten, to nie tylko seria odcinków o języku polskim, ale również wywiady, m.in. z Dawidem Podsiadło. Mikuła przekazuje odbiorcy treści w wesoły sposób, a na końcu zawsze opowiada suchar językowy. Być może nie wszystkim “Mówiąc inaczej” przypadnie do gustu, ale warto włączyć chociaż jeden odcinek. Być może poczujecie się miło zaskoczeni i właśnie ta językowa tematyka wyda się Wam interesująca.

Dla kogo jest ten kanał? Miłośnicy języka polskiego i ci, którzy chcą wzbogacać swoją wiedzę o nim na pewno znajdą na kanale coś dla siebie. Poszczególne odcinki są również skierowane do młodzieży w wieku szkolnym i ich rodziców, ponieważ odpowiadają na kluczowe kwestie związane z ilością godzin języka polskiego w szkole. Zdecydowanie “Mówiąc inaczej”, to kanał wart uwagi każdego Polaka i osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z językiem!

5) Seek the World

źródło: youtube.com

Seek the world, to kanał, który prowadzi Calvin Young. Mężczyzna jest Głuchym podróżnikiem, który w swoich vlogach pokazuje innym osobom niesłyszącym, że nie muszą zamykać się w swoich domach. I tak, Young odwiedza miejsca przyjazne Głuchym, przeprowadza ciekawe rozmowy, a nawet opowiada o podwodnym świecie za pomocą swoich dłoni i Amerykańskiego Języka Migowego (ASL). Jako odbiorcy, nie zostali również pominięte osoby słyszące, dla których są również napisy w języku angielskim.

Dla kogo jest ten kanał? Przede wszystkim, aby zapoznać się z vlogami, należy dobrze znać albo język angielski, albo Amerykański Język Migowy (ASL). Treści na pewno zainteresują podróżników, osoby zainteresowane tematyką Głuchych oraz same osoby niesłyszące dla których podróże są istotnym elementem życia.

6) Busem przez świat

źródło: youtube.com

Ponad 60 państw na 5 kontynentach i więcej, niż 500 tysięcy przejechanych kilometrów. Imponujące, prawda? I właśnie takie treści prezentuje kanał Busem przez świat. Karol wraz z Olą prowadzą również bloga na temat swoich podróży, ale to właśnie na serwisie YouTube zobaczymy na własne oczy obrazy przepełnione językiem innych ludzi i dalekich miejsc. Zresztą, zobaczcie sami, co do powiedzenia na ten temat ma sam Karol.

Dla kogo jest ten kanał? Każdy ciekawski zobaczy akt odwagi, który polega na rzuceniu wszystkiego i… podróżowania busem przez świat. To nie tylko kanał dla niepoprawnych marzycieli, ale też podróżników. Co ciekawe, każdy mógł dołączyć do ekipy Busem przez świat, o czym również mówił Karol w powyższym filmie.

7) Kasia Gandor

źródło: youtube.com

Kanał prowadzony przez Kasię to żywy dowód na to, że o ważnych sprawach powinniśmy mówić głośno. Dziewczyna podejmuje zatem takie tematy jak GMO, recykling, ekologia, a także odpowiada pytanie dotyczące nauki, np. w kwestii tego, czy sztuczna inteligencja jest szansą, a może zagrożeniem. Język, jakim te treści są prezentowane jest prosty, a informacje są podparte naukowymi dowodami, a także osobistą, subiektywną wiedzą Gandor.

Dla kogo jest ten kanał? Ponownie odpowiedź na to pytanie brzmi: właściwie dla wszystkich. Jednak za główną grupę docelową tych treści można uznać przede wszystkim osoby interesujące się zdrowym trybem życia, ciekawostkami zdrowotnymi oraz modyfikacjami żywności.

8) Radosław Gajda & Natalia Szcześniak

źródło: youtube.com

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego jeden budynek wygląda tak, a drugi inaczej? Jeżeli tak, to kanał tej dwójki jest dla Was. Filmy zawierają nie tylko kwestie architektoniczne, ale też historyczne poszczególnych budowli. To niesamowita podróż po obiektach, na które często z przyzwyczajenia nie zwracamy szczególnej uwagi. Z niezwykłą dokładnością opisywane są w nich nawet najmniejsze detale będące częścią całości architektonicznej. W dodatku, wszystko jest opowiadane prostym językiem, który zrozumie nawet osoba niezwiązana z architekturą.

Dla kogo jest ten kanał? Na kanale Radosław Gajda & Natalia Szcześniak na pewno odnajdą się osoby zarówno studenci architektury, ale też ci, którzy interesują się historią miast i budowli. To także jeden z tych kanałów, które można oglądać w podróży komunikacją miejską, to też tym osobom również rekomendujemy powyższy kanał.

9) Kręci się

źródło: youtube.com

Kanał opiera się o treści związane z poradami dla youtuberów i vlogerów, analizy filmowe, zagadki i recenzje sprzętów do nagrywania. Na Kręci się, znajdziemy też wywiady ze specjalistami i odkryjemy tajemnice planu filmowego. To doskonałe źródło wiedzy, które może stać się również poradnikiem dla osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z kręceniem filmów na różne platformy i kanały.

Dla kogo jest ten kanał? Treści na tym kanale zadowolą, o czym już wspominaliśmy, początkujących vlogerów i blogerów. Jednak na pewno nie pogardzą nimi również osoby, które dopiero podjęły decyzję o zakupie kamery lub wybraniu studiów związanych z produkcją filmową. To na pewno dobry pierwszy krok do tego, aby ich kariera nabrała tempa.

10) Sfilmowani

źródło: youtube.com

Dla wielu, kanał Sfilmowani jest pierwszym źródłem informacji o filmie. To właśnie na podstawie recenzji tego kanału, ludzie decydują, czy chcą zobaczyć jakiś film, czy wręcz przeciwnie. Sceny rozbierane są na części pierwsze, a opinia zawiera zarówno pozytywne, jak też negatywne aspekty filmu. Prowadzący wszystko podpierają konkretnymi argumentami i swoją wiedzą na temat filmografii. Oglądając filmy kanału Sfilmowani, należy jednak mimo wszystko pamiętać, że w wielu przypadkach wiedza jest subiektywna mimo, iż przez cały film para prowadzących stara się również być zachowawcza i obiektywna.

Dla kogo jest ten kanał? Filmoznawcy, kinomanii i miłośnicy scenariuszy – to główna grupa odbiorcza tego kanału. Wynika zatem z tego, że treści te mogą być dla wszystkich, ponieważ każdy z nas lubi czasami usiąść sobie w kinie i powdychać maślany zapach popcornu.

Przedstawione 10 kanałów w serwisie YouTube, które przekazują swoim odbiorcom wartościowe treści. Mamy nadzieję, że Wam również przypadną one do gustu i sprawią, że Wasza wiedza na poszczególne tematy się poszerzy, a konsumpcja treści wideo przyniesie wartość dodaną!

Karolina Żyłowska

Karolina Żyłowska

Zobacz wszystkie artykuły autora

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail