X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zobacz 10 najpiękniejszych reklam i kampanii świątecznych

Która kampania najbardziej wzbudza w Was świąteczny nastrój?

Zobacz 10 najpiękniejszych reklam i kampanii świątecznychźródło: unsplash.com

reklama


Kto z nas w okresie przedświątecznym, jak też w same Święta nie lubi uwierzyć w dobro innych osób, niech pierwszy rzuci kamień!

Doskonale wiedzą o tym również twórcy reklam, którzy każdego roku przygotowują dla nas piękne i wzruszające treści oraz kampanie społeczne. Przy okazji Mikołajek wybraliśmy dla Was 10 tych, które całkowicie roztopiły nasze serca. Kolejność ich prezentacji jest przypadkowa.

1) Empik i syn Mikołaja

Jak ważne dla każdego z nas jest spędzenie świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych! Tym bardziej, gdy jesteśmy małymi dziećmi, a nasz tata co Wigilię wychodzi z domu. Powód? Jesteśmy dzieckiem Świętego Mikołaja, który wie, jak dobre mamy serce i w jaki sposób potrafimy poświęcić się dla dobra innych. To piękna reklama, która uświadamia nam, że nie wszyscy mogą ten czas spędzić z uśmiechem na twarzy, a przecież o to w Święta chodzi.

Życzymy Wam zatem równie wielkiej otwartości na innych ludzi, w nadchodzącym roku 2020.

2) Milka i pan Leon

To tegoroczna reklama Milki. Zwraca uwagę na problemy osób Głuchych i fakt, iż nie zawsze są one doceniane. W dodatku, aby świat był lepszy, liczą się nawet małe gesty. Dobrze pokazuje to dziewczynka, bohaterka reklamy, która specjalnie dla pana Leona nauczyła się migać i podziękowała mu w ten sposób za pomoc przy przedstawieniu. Reklama ta spowoduje uśmiech i łzę wzruszenia, ale przede wszystkim da do myślenia nawet najtwardszym odbiorcom.

Życzymy Wam, abyście nigdy nie byli obojętni na problemy osób z niepełnosprawnościami. Przecież oni niczym nie różnią się od nas!

3) Kampania społeczna – Pies to nie zabawka!

Kampania nieco brutalna, ale właściwie tak samo brutalne jest kupowanie dzieciom zwierząt w ramach prezentu. Na powyższym filmie widzimy chłopca, który pod choinką znalazł psa. Pogłaskał go kilka razy, po czym wrócił do swoich zabawek. Ojciec, widząc, że prezent nie był do końca trafiony, wymierza broń w zwierzaka. To bardzo istotna kampania, która, powinna dać ludziom coś do zrozumienia.

Życzymy naszym czytelnikom, aby przyszykowali dla swoich bliskich rozważne prezenty i sami o takie prosili. Każde zwierzę, to żywy organizm o który należy dbać. 

4) Święta nie brzmią radośnie, gdy doskwiera głód

Jak czytamy na stronie laboratoria.net, 870 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu, a dwa miliardy jest niedożywione. A kierując się tytułem reklamy: “Święta nie brzmią radośnie, gdy doskwiera głód”, trzeba przyznać, że mimo tego, iż jest to zachęta do zbiórki żywności, reklama może również szerzej zwrócić uwagę na problem głodu. Wielu z nas wydaje się, że nasz status społeczny wzrósł tak bardzo, że ten problem nie istnieje. Jednak to nie jest prawda.

Życzymy Wam, abyście zawsze mieli co jeść, a tym samym walczyli o to, aby inni również nie byli nigdy głodni!

5) Nie umarłem, a zapraszam Was na Wigilię

Obok głodu, jednym z największych problemów ludzi na całym świecie jest samotność. Narażeni są na nią najbardziej osoby starsze! Właśnie to w swojej reklamie chciała pokazać niemiecka korporacja EDEKA. Reklama jest nieco kontrowersyjna, ale za to bardzo wzruszająca. Samotny i tęskniący ojciec wysyła do swoich dzieci zaproszenia na swój własny pogrzeb. Nagle, gdy wchodzą do jego domu, widzą zastawiony stół i cieszącego się na ich widok starca.

Życzymy Wam, abyście nigdy nie byli sami i nauczyli doceniać się tych, którym bardzo wiele zawdzięczacie. Ponadto, zadbajcie o to, aby puste miejsce przy stole było nie tylko tradycją bez pokrycia, ale rzeczywistością.

6) English for beginners – reklama Allegro

Nie jest to co prawda najnowsza reklama Allegro, ale na pewno jedna z piękniejszych, która podbiła serca ludzi. Czasem śmieszna, czasem wzruszająca, a na pewno przepełniona miłością. Starszy mężczyzna specjalnie uczy się języka angielskiego, aby w końcu móc spotkać się i porozmawiać ze swoją wnuczką. Reklama świetnie pokazuje, że granice i bariery są tylko w naszych głowach.

Życzymy Wam, abyście nie stawiali granic i byli otwarci na tych, którzy wydają nam się inni. 

7) Apple i tęsknota za bliskimi

Fakt, iż niektórych naszych bliskich zabraknie przy wigilijnym stole nie zawsze zależy od nas. Ta reklama Apple’a przypomina nam, że odczuwamy najsilniejszą tęsknotę za tymi, których już z nami nie ma. Pokazuje jednocześnie, że pomimo wielu niepowodzeń i przeciwności losu, wciąż mamy przy sobie tych, dla których warto wstać rano z łóżka.

Życzymy Wam, abyście w Boże Narodzenie pamiętali o zmarłych, bo przecież to również ich życie na nas wpływa. Doceńmy przy tym tych, którzy wciąż się do nas uśmiechają. 

8) IKEA i kampania odciągająca nas od ekranów

Czy my się znamy? To jedno z lepszych pytań, jakie powinniśmy zadać sobie w święta. Odłóżmy w ten dzień telefony, zapytajmy babcię o to, jak poznała dziadka, a mamę o jej ulubiony kolor. Bądźmy sobie bliżsi, dowiedzmy się więcej na temat bliskiego otoczenia, zwłaszcza, że wiedzę na temat świata mamy coraz obszerniejszą.

Życzymy Wam, abyście w te święta, po prostu mogli odłożyć telefony i nie przegapili okazji bycia razem.

9) Pani Mikołajowa w akcji i firma M&S

Nie tylko Mikołaj stara się, aby marzenia każdego z nas się spełniły. Firma M&S pokazuje, że na świąteczne cuda miała również wpływ Pani Mikołajowa. A skoro ona może, to czemu nie my? Postarajmy się w te święta spełnić chociaż jedno marzenie bliskiej nam osoby bądź kogoś zupełnie obcego.

Życzymy Wam, aby w te święta nasz egoizm ustąpił miejsca dobroczynności. 

10) Prawdziwa miłość nie kuje! Erste Bank

A na koniec, jedna z piękniejszych reklam o tym, jak ważne są nasze chęci. Erste Bank, zaprezentował to przesłanie za pomocą filmu z jeżem, od którego wszyscy się odsuwali. Powód? Kolce na grzbiecie, które posiada. Jednak, jak to zwykło się mawiać: “Dla chcącego nic trudnego!”. Przecież kolce można czymś przykryć i po prostu się przytulić!

Na koniec życzymy Wam wielu uścisków i znalezienia sposobu na to, aby inni mieli powód chcieć Was uścisnąć!

Karolina Żyłowska

Karolina Żyłowska

Zobacz wszystkie artykuły autora

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail