X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok porządkuje muzykę w aplikacji. Co ulegnie zmianie?

Czy w ten sposób aplikacja zbuduje przywiązanie i zyska zaufanie artystów oraz stałych, aktywnych użytkowników?

TikTok porządkuje muzykę w aplikacji. Co ulegnie zmianie?źródło: shutterstock.com

reklama


TikTok to muzyka i video. Jest to na tyle solidna podstawa, iż użytkownicy właśnie tu oczekują najszybszego rozwoju. Zatem nie tak dawno, TikTok zdecydował się przetestować tę, która jest oczekiwana. Jaką?

Porządki w kategoriach muzycznych

O nowej opcji poinformował Matt Navarra na swoim koncie na Twitterze. Pokazał on nowy wygląd aplikacji oraz szybki sposób na skorzystanie z niej.

I tak, miałaby pojawić się trzecia karta, którą symbolizowałaby ikona dwóch, połączonych ze sobą ósemek, o nazwie “muzyka”. Kiedy się w nią wejdzie, pokaże się lista wszystkich wykonawców, których utwory są dostępne w aplikacji. To właśnie z nich użytkownicy będą mogli korzystać podczas tworzenia swoich własnych filmów.

Obok tej funkcji, pojawi się także możliwość wyszukania filmów tych użytkowników, którzy również skorzystali z tej samej piosenki w swoim filmie, lub użyć piosenki użytej w naszym ulubionym filmiku. W tym celu wystarczy kliknąć jedynie opcję “Użyj tego dźwięku”.

źródło: socialmediatoday.com

Dla kogo ta zmiana może być istotna?

Przede wszystkim z tej zmiany mogą ucieszyć się artyści, których muzyka będzie lepiej promowana w aplikacji. Zmiana ta, na pewno pozytywnie wpłynie również na samego TikToka, który być może dzięki tej opcji zatrzyma swoich użytkowników lub na nowo rozbudzi w nich chęć tworzenia. I na końcu, sami użytkownicy również powinni się z niej cieszyć, gdyż usprawni to proces wyszukiwania utworu, do którego zostanie później nakręcony klip użytkownika.

 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail