X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok porządkuje muzykę w aplikacji. Co ulegnie zmianie?

Czy w ten sposób aplikacja zbuduje przywiązanie i zyska zaufanie artystów oraz stałych, aktywnych użytkowników?

TikTok porządkuje muzykę w aplikacji. Co ulegnie zmianie?źródło: shutterstock.com

reklama


TikTok to muzyka i video. Jest to na tyle solidna podstawa, iż użytkownicy właśnie tu oczekują najszybszego rozwoju. Zatem nie tak dawno, TikTok zdecydował się przetestować tę, która jest oczekiwana. Jaką?

Porządki w kategoriach muzycznych

O nowej opcji poinformował Matt Navarra na swoim koncie na Twitterze. Pokazał on nowy wygląd aplikacji oraz szybki sposób na skorzystanie z niej.

I tak, miałaby pojawić się trzecia karta, którą symbolizowałaby ikona dwóch, połączonych ze sobą ósemek, o nazwie “muzyka”. Kiedy się w nią wejdzie, pokaże się lista wszystkich wykonawców, których utwory są dostępne w aplikacji. To właśnie z nich użytkownicy będą mogli korzystać podczas tworzenia swoich własnych filmów.

Obok tej funkcji, pojawi się także możliwość wyszukania filmów tych użytkowników, którzy również skorzystali z tej samej piosenki w swoim filmie, lub użyć piosenki użytej w naszym ulubionym filmiku. W tym celu wystarczy kliknąć jedynie opcję “Użyj tego dźwięku”.

źródło: socialmediatoday.com

Dla kogo ta zmiana może być istotna?

Przede wszystkim z tej zmiany mogą ucieszyć się artyści, których muzyka będzie lepiej promowana w aplikacji. Zmiana ta, na pewno pozytywnie wpłynie również na samego TikToka, który być może dzięki tej opcji zatrzyma swoich użytkowników lub na nowo rozbudzi w nich chęć tworzenia. I na końcu, sami użytkownicy również powinni się z niej cieszyć, gdyż usprawni to proces wyszukiwania utworu, do którego zostanie później nakręcony klip użytkownika.

 

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail