X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook zadba o porządek na Twojej karcie głównej

Zmiana w sposobie wyświetlania postów na karcie głównej. Potrzebna, czy nie?

Facebook zadba o porządek na Twojej karcie głównejźródło: shutterstock.com

reklama


Jeżeli nie jesteś fanem alogorytmów na Facebooku to prawdopodobnie funkcja, którą testuje medium przypadnie Ci do gustu. Serwis społecznościowy postanowił bowiem dać użytkownikom możliwość wyboru, jakie treści będą pojawiały się na ich karcie głównej.

Brak chronologii

Facebook już jakiś czas temu postanowił, że treści, które wyświetlają się na naszej karcie głównej, nie są wyświetlane w kolejności chronologicznej. Jednak widząc niezadowolenie użytkowników, od niedawna planuje to zmienić. I chociaż nie zrezygnuje całkowicie z wykorzystania algorytmów to chociaż pozwoli użytkownikom samodzielnie podjąć decyzję. Co prawda, opcja ta była już możliwa nieco wcześniej i mogliśmy wybrać, czy posty będą wyświetlały się od najnowszych, czy według upodobań, ale trzeba było się do niej dostać, poprzez ukryty pasek boczny. W dodatku, ustawienia te znikały po około 24 godzinach. W najnowszych zmianach, jak czytamy na stronie thenextweb.com, miałyby pojawić się trzy nowe zakładki na karcie informacyjnej: Trafne, Najnowsze i Widoczne. A skąd o tym wiemy? Poinformowała o tym Jane Manchun Wong w swoim poście na Twitterze:

Czy to jest potrzebne?

Potrzebne, być może, nie! Na pewno jednak pozwoli zachować porządek na Facebooku i decydować samodzielnie co widzimy na swojej stronie głównej. Ponadto, gdy opcje te będziemy mieć “na widoku”, dostaniemy możliwość niejako żonglowania treściami i wówczas mogą okazać się one dla nas o wiele ciekawsze! I to prawdopodobnie może być też dobra informacja dla tych kont, które być może nie zawsze są odbierane przez algorytmy Facebooka jako te, które mogą nam się podobać, a w rzeczywistości tak naprawdę chcemy odbierać te treści.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail