X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ile na reklamach zarobił YouTube w roku 2019?

Jak zyski z reklam serwisu YouTube wpłyną na zarobki twórców?

Ile na reklamach zarobił YouTube w roku 2019?źródło: shutterstock.com

reklama


Z czym poza treściami video kojarzy nam się serwis YouTube? Oczywiście są to reklamy. I to właśnie o przychodach serwisu za nie poinformowała ostatnio firma Alphabet Inc.

Pomiń reklamę

Jeżeli regularnie oglądasz video na YouTubie to zapewne słyszałeś nieraz prośbę twórcy o to, abyś nie pomijał reklam, gdyż właśnie wtedy na jego konto wpływają dochody z tego tytułu. Być może, zastanawiałeś się wtedy ile sam serwis zarabia na emisji takich reklam. Jednak przez dłuższy czas, nie było informacji na ten temat, aż do teraz, gdy firma Alphabet Inc, poinformowała, że w ubiegłym roku platforma zarobiła aż 15 miliardów dolarów. Jak czytamy na serwisie wersm.com, jest to wzrost o 11 miliardów dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim. Co więcej, ponad 4,7 miliarda dolarów przychodów, zostało wygenerowane w IV kwartale roku 2019.

Czy to jest dużo?

I tak, i nie. Tak, jeżeli mamy na myśli platformy video, bowiem najbliższy konkurent Hulu, z tytułu reklam odnotował jedynie 700 milionów przychodów. YouTube bije również na głowę Amazon, biorąc pod uwagę przychody z reklam.

źródło: marketingland.com

Natomiast porównując te koszta z przychodami Facebooka, czyli 21 miliarda, wciąż wydaje się to być niewiele. Natomiast, na pewno liczby te robią wrażenie i zapewne YouTube nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii. Łatwo zatem wywnioskować, że warto inwestować w to medium społecznościowe, gdyż zdecydowanie nie stoi ono w miejscu i cały czas się rozwija.

Jednak, czy wygenerowane przez serwis przychody wpłyną na zarobki twórców? To pytanie pozostawiamy naszym czytelnikom.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail