X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok dodaje ruchome naklejki w klipach video

Jaki jest powód odwzorowywania funkcji Instagrama przez TikToka?

TikTok dodaje ruchome naklejki w klipach videoźródło: shutterstock.com

reklama


Walka na linii TikTok-Instagram trwa! Początkowo to chińska aplikacja była inspiracją dla jednego z przedstawicieli Facebookowej rodziny. Teraz natomiast jest zupełnie inaczej. I od niedawna na TikToku, możemy dodawać ruchome naklejki.

Ruchoma naklejka – na czym to polega?

Opcja ta jest bardzo podobna do tej, którą dobrze znamy z Instagrama. Jak czytamy na socialmediatoday.com, polega ona na wybieraniu odpowiedniej naklejki z menu, następnie nałożeniu jej na nasze wideo. Naklejkę możemy odpowiednio modyfikować i umieścić dokładnie w takim miejscu, w jakim chcemy. Oznacza to, że jeżeli chcemy nanieść, np. płomień na naszą twarz tak, aby ją zasłonić, rozmiar tego płomienia będzie się odpowiednio zmieniał. Zresztą, zobaczcie sami:

@tiktokNow Introducing: STICKER PINNING! Pin stickers to your videos and make magic happen.♬ original sound – tiktok

Pomysł zaczerpnięty, ale potrzebny!

Chociaż pomysł z dodaniem opcji umieszczenia naklejki na klipie video nie jest niczym nowym to na pewno na TikToku wzbogaci to treści tworzone przez młodych twórców. Może to też na nowo przyciągnąć tych użytkowników, którzy dawno nie korzystali z aplikacji lub wzniecić chęci tych, dla których taki format powoli staje się nudny. I tak, to prawda! TikTok mocno zainspirował się Instagramem, ale który serwis w social mediach nie inspirował się innym? Jedyne co w tej sytuacji nas dziwi to fakt, że chińska aplikacja zdecydowała się na wprowadzenie funkcji dodania naklejek do klipu video dopiero teraz.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail