X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok wprowadza kontrolę rodzicielską

Jak taka decyzja TikToka wpłynie na wzrost lub spadek liczby użytkowników?

TikTok wprowadza kontrolę rodzicielskąźródło: shutterstock.com

reklama


Chociaż wydawałoby się, że bez niej aplikacja zgromadzi więcej użytkowników to jednak TikTok postawił na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Zastosował więc metodę znaną od dawna, jednak taką, której nikt się nie spodziewał- blokadę rodzicielską.

Blokada rodzicielska

Jak czytamy na stronie TikToka, dla aplikacji priorytetem jest przede wszystkim zabawa i bezpieczeństwo. A żeby to było możliwe, należy wprowadzać coraz to nowsze zapory bezpieczeństwa. W związku z tym, że wśród czynnych użytkowników TikTok jest wiele osób niepełnoletnich, postanowiono wprowadzić tam blokadę rodzicielską. Funkcja ta nazywa się Family Safety Mode i daje rodzicom i opiekunom pełną kontrolę nad obecnością dziecka w aplikacji i ewentualnej ochronie przed zagrożeniami, czy oglądaniu treści niedostosowanych do wieku odbiorcy.

Krótko o zmianach

TikTok postawił w zmianach dotyczących bezpieczeństwa dzieci na trzy podstawowe kwestie: czas spędzany w aplikacji, treści i wiadomości bezpośrednie. Od teraz, rodzic decydując się na włączenie tej opcji, będzie widział ile czasu spędza jego dziecko na TikTok. Dodatkowo, będzie on mógł zakryć te treści, które uważa za nieodpowiednie do wieku i mentalności dziecka i ograniczyć liczbę osób, które mogą napisać do dziecka oraz tych, do których może napisać samo dziecko. Dla rodziców to ważna i potrzebna funkcja. Mogą zacząć kontrolować działania swojego dziecka w aplikacji i to za pomocą jednego kliknięcia w ustawieniach, gdzie wybiorą opcję Family Safety Mode.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail