X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram wprowadza opcję odpowiedzi za pomocą video na IGTV

TikTok czy Instagram? Kto wygra walkę o użytkownika?

Instagram wprowadza opcję odpowiedzi za pomocą video na IGTVźródło: shutterstock.com

reklama


Przycisk IGTV niedawno zniknął z ekranu głównego Instagrama. Nie zmienia to jednak faktu, że portal społecznościowy dalej pragnie rozwijać funkcję nagrywania dłuższych treści video. Dlatego teraz, wprowadza funkcję odpowiedzi za pomocą video na IGTV. Na czym to polega?

TikTok czy Instagram?

Pytanie to nie zostało zadane przez przypadek. Funkcja własnej odpowiedzi video, na video innej osoby znana jest już bowiem z innej aplikacji, czyli TikToka. Jak czytamy w serwisie socialmediatoday.com, o testach tej możliwości poinformowała na swoim koncie na Twitterze jak zwykle niezawodna Jane Manchun Wong. Zamieściła następujący post:

I niektórym, zresztą słusznie, skojarzyło się to z opcją, jaką oferuje swoim użytkownikom chińska aplikacja TikTok, gdzie również można odpowiedzieć swoim własnym video na to, które właśnie obejrzeliśmy.

IGTV i jego potencjał

Wymysł Instagrama, którym jest IGTV, nie do końca cieszy się uznaniem użytkowników. Zdecydowanie bardziej, wolą oni oglądać krótkie filmiki w Stories. Jednak wprowadzenie takiej funkcji mogłoby zachęcić więcej osób do interakcji, a co za tym idzie, przyciągnęłoby również do IGTV więcej odbiorców. Co prawda, na obu aplikacjach tematyka filmów bywa różna, ale na pewno znajdą się zwolennicy nowej opcji także w obrębie Instagrama.

Nie możemy też nie wspomnieć, że to nowa możliwość dla tych marek, których profil działania niekoniecznie pasuje do TikToka, a posiadają swoje konta na portalach społecznościowych. Czy funkcja odpowiedzi sprawdzi się w praktyce? Zobaczymy!

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail