X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Opcja automatycznego statusu na Messengerze w fazie testów

Jak nowa funkcja w aplikacji Messenger wpłynie na poczucie bezpieczeństwa użytkowników?

Opcja automatycznego statusu na Messengerze w fazie testówźródło: shutterstock.com

reklama


Facebook postawił na kolejne ulepszenie swojej aplikacji. Jednak razem z tą decyzją, pojawiły się wątpliwości w kwestii zachowania naszej prywatności. Na czym dokładnie miałoby polegać ustawienie automatycznego statusu na Facebooku?

Auto Status w aplikacji Messenger

Nowa funkcja w aplikacji ułatwia użytkownikom dzielenie się ze swoimi znajomymi swoją aktywnością w ciągu dnia. Wszystko za sprawą włączenie lokalizacji oraz innych narzędzi, umożliwiających dokładne wskazanie tego, czym aktualnie się zajmujesz.

źródło: socialmediatoday.com

I jak zwykle, jako pierwsza o tych testach poinformowała Jane Manchun Wong, na swoim koncie na Twitterze.

Patrząc na posta, możemy zauważyć, że obok lokalizacji, pobierane zostaną również informacje o pogodzie, a także zapewnia wizualną informację o wykonywanej przez użytkownika czynności, np. jazda na rowerze przedstawiona jest za pomocą ikony z rowerem w roli głównej. Ikona zostanie pokazana za pomocą specjalnej nakładki na zdjęcie główne. Użytkownicy co prawda mogą wybrać, którzy znajomi mogą zobaczyć nową aktualizację, a powiadomienia będą zależne od lokalizacji, ale wciąż budzi to zastrzeżenia w kwestii zachowania prywatności.

Podobieństwo do funkcji Instagrama

Funkcja, którą zamierza wprowadzić Facebook do Messengera bardzo przypomina tę znaną nam z Instagrama.

źródło: socialmediatoday.com

Jednak Instagram postawił nieco bardziej na intymność. W Messengerze istnieje natomiast obawa, że prywatność “wymknie się” spod kontroli. W dodatku, według nas, obecna sytuacja na świecie również nie będzie sprzyjała ciepłemu przyjęciu przez użytkowników aplikacji. Co prawda, rzeczywiście korzystają z niej teraz znacznie częściej, ale cały czas siedzą w jednym miejscu. Nie będzie również możliwości przetestowania, a tym samym sprawdzenia takich znaczników, które dotyczą zmiany lokalizacji, tj. obecności w kawiarni, szkole, domu. Każdy z nas również w obecnej sytuacji boi się o swoje bezpieczeństwo, a śledzenie naszych poszczególnych działań za pomocą lokalizacji raczej nie zmniejszy tej troski. Czy zatem to dobry okres na takie zmiany?

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail