X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Opcja automatycznego statusu na Messengerze w fazie testów

Jak nowa funkcja w aplikacji Messenger wpłynie na poczucie bezpieczeństwa użytkowników?

Opcja automatycznego statusu na Messengerze w fazie testówźródło: shutterstock.com

reklama


Facebook postawił na kolejne ulepszenie swojej aplikacji. Jednak razem z tą decyzją, pojawiły się wątpliwości w kwestii zachowania naszej prywatności. Na czym dokładnie miałoby polegać ustawienie automatycznego statusu na Facebooku?

Auto Status w aplikacji Messenger

Nowa funkcja w aplikacji ułatwia użytkownikom dzielenie się ze swoimi znajomymi swoją aktywnością w ciągu dnia. Wszystko za sprawą włączenie lokalizacji oraz innych narzędzi, umożliwiających dokładne wskazanie tego, czym aktualnie się zajmujesz.

źródło: socialmediatoday.com

I jak zwykle, jako pierwsza o tych testach poinformowała Jane Manchun Wong, na swoim koncie na Twitterze.

Patrząc na posta, możemy zauważyć, że obok lokalizacji, pobierane zostaną również informacje o pogodzie, a także zapewnia wizualną informację o wykonywanej przez użytkownika czynności, np. jazda na rowerze przedstawiona jest za pomocą ikony z rowerem w roli głównej. Ikona zostanie pokazana za pomocą specjalnej nakładki na zdjęcie główne. Użytkownicy co prawda mogą wybrać, którzy znajomi mogą zobaczyć nową aktualizację, a powiadomienia będą zależne od lokalizacji, ale wciąż budzi to zastrzeżenia w kwestii zachowania prywatności.

Podobieństwo do funkcji Instagrama

Funkcja, którą zamierza wprowadzić Facebook do Messengera bardzo przypomina tę znaną nam z Instagrama.

źródło: socialmediatoday.com

Jednak Instagram postawił nieco bardziej na intymność. W Messengerze istnieje natomiast obawa, że prywatność “wymknie się” spod kontroli. W dodatku, według nas, obecna sytuacja na świecie również nie będzie sprzyjała ciepłemu przyjęciu przez użytkowników aplikacji. Co prawda, rzeczywiście korzystają z niej teraz znacznie częściej, ale cały czas siedzą w jednym miejscu. Nie będzie również możliwości przetestowania, a tym samym sprawdzenia takich znaczników, które dotyczą zmiany lokalizacji, tj. obecności w kawiarni, szkole, domu. Każdy z nas również w obecnej sytuacji boi się o swoje bezpieczeństwo, a śledzenie naszych poszczególnych działań za pomocą lokalizacji raczej nie zmniejszy tej troski. Czy zatem to dobry okres na takie zmiany?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail