X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Polscy artyści wystąpią live na Facebooku

Startuje projekt "Kwarantanna na na", w ramach którego na Facebooku usłyszymy m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Mary Spolsky czy duet KARAŚ/ROGUCKI.

Polscy artyści wystąpią live na Facebookufot. Szymon Szcześniak

Facebook rusza z nowym projektem “Kwarantanna na na!”, w ramach którego polscy artyści wystąpią online i będą wspierali osoby starsze i samotne.

Po raz pierwszy tak niewiele wystarczy, by pomóc tak wielu. Każdy z nas nie ruszając się z kanapy i stosując się do zaleceń, może wspomóc osoby samotne i starsze – tych, którzy szczególnie teraz cierpią przez izolację. Co zrobić? Wystarczy wejść na stronę Facebook app, gdzie w poniedziałki, środy i piątki artyści z Kayaxu zagrają na żywo.

Artyści koncertują na Facebooku

Jako pierwszego usłyszymy Krzysztofa Zalewskiego – człowieka orkiestrę, który ściąga na swoje koncerty tysiące fanów. W trakcie występów i po ich zakończeniu będzie możliwość przekazania datku na działania podejmowane przez Szlachetną Paczkę podczas epidemii koronawirusa.

Pierwszy domowy koncert online już dziś, 30 marca o 18.00 na stronie Facebook app na Facebooku. Wystąpi Krzysztof Zalewski prosto ze swojej kanapy. Na środę zaplanowano natomiast występ Mery Spolsky, a piątek będzie należał do duetu KARAŚ/ROGUCKI.

źródło: materiały prasowe

#WspieramZDomu

“Kwarantanna na na” jest częścią zapoczątkowanej przez Facebooka akcji #WspieramZDomu, która ma na celu wspieranie oddolnych inicjatyw działających w czasie ogólnonarodowej kwarantanny. Teraz, kiedy nasza codzienność stanęła na głowie, a artyści przenoszą swoje koncerty do online’u, warto połączyć przyjemne z pożytecznym i pokazać naszą solidarność w tych trudnych dniach.

Kampania Kwarantanna na na to tylko część działań jakie Facebook podejmuje w tych szczególnych okolicznościach. Z dumą wspieramy inicjatywy takie jak #WzywamyPosiłki, Widzialna ręka i wiele innych. W tym projekcie chcemy jednoczyć się by nieść pomoc osobom starszym i samotnym, które są dziś w szczególnie trudnej sytuacji. Stawiamy w nim także na społeczną odpowiedzialność nas wszystkich. Pozostanie w domu ma głęboki sens dla powstrzymania epidemii, ale może też mieć duże znaczenie dla wspierania tych, którzy pozostają na zewnątrz niosąc bezpośrednią pomoc. – powiedział Robert Bednarski, dyrektor regionalny Facebooka w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pomoc dla starszych i samotnych

“Kwarantanna na na” pozwoli uprzyjemnić domową izolację wyjątkowymi domowymi koncertami na żywo i przyczyni się do wsparcia osób starszych i samotnych. Wolontariusze Szlachetnej Paczki to prawdziwi bohaterzy – codziennie pomagają potrzebującym w zakupach, w realizacji recept i w sprawach urzędowych. Dzwonią do nich i poświęcają im swój czas. Wszystkie datki zebrane za pośrednictwem przycisku “Przekaż datek” podczas występów będą przekazane na wsparcie tych działań.

Szlachetna Paczka od 20 lat pomaga osobom starszym i samotnym. To właśnie oni znaleźli się dzisiaj w skrajnie trudnej sytuacji. Seniorzy nie mogą realizować swoich potrzeb: tych podstawowych, jak zakupy czy dostęp do leków, ale i głębszych, jak relacje z innymi. Nie mogą przenieść się do Internetu, bo z niego nie korzystają. Chcemy o nich zadbać. Powiedzieć: nie zostawimy was! – powiedziała Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna organizującego Szlachetną Paczkę.

Do współpracy Facebook zaangażował artystów wytwórni i managementu KAYAX. Zainauguruje go występ Krzysztofa Zalewskiego, 30 marca o godzinie 18.00 na stronie Facebook app. Informacje o kolejnych będą publikowane na bieżąco na stronie wydarzenia.

Jak wesprzeć zbiórkę?

Zbiórka będzie realizowana za pośrednictwem funkcjonalności “Przekaż datek” i będzie dostępna podczas transmisji live, jak i przy postach z zapisanymi koncertami na stronie Facebook app.

Co ważne, Facebook nie pobiera żadnych opłat od zbiórek prowadzonych na platformie.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail