X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat chce zadbać o zdrowie psychiczne swoich użytkowników

Czy użytkownicy Snapchata zechcą skorzystać z pomocy, którą oferuje aplikacja?

Snapchat chce zadbać o zdrowie psychiczne swoich użytkownikówźródło: shutterstock.com

reklama


Wszystko wskazuje na to, że coraz więcej aplikacji i social mediów stara się być bardziej odpowiedzialnych za swoich użytkowników. Dlatego, kilka miesięcy temu, Pinterest stworzył specjalny program do ochrony zdrowia psychicznego. Teraz dołącza do niego Snapchat.

Here For You

O nowej funkcja Snapchata Here For You, po raz pierwszy, mieliśmy okazję usłyszeć w Dzień Bezpiecznego Internetu, tj. 2 lutego. Miała ona wejść do użytku nieco później, jednak przez wzgląd na obecnie panującą sytuacje w kraju, Snapchat postanowił ten proces przyspieszyć. I chociaż już w lutym mówiono o rozprzestrzeniającym się wirusie to dopiero teraz stał się on wręcz wszechobecny. Zatem, skoro już teraz nasze zdrowie psychiczne nie ma się najlepiej, aplikacja postanowiła już dłużej nie zwlekać z wprowadzeniem Here For You.

Pierwotne założenie tego programu było takie, aby pomóc ludziom uporać się z problemami psychicznymi. I tak też się stało, z tym, że do znanych nam haseł związanych z tym tematem doszły dwa kolejne – koronawirus i COVI-19. Snapchat wraz z Ad Council, Światową Organizacją Zdrowia, CDC, Crisis Text Line, NHS i innymi partnerami zajmujących się zdrowiem na co dzień, opracowali specjalny program przeciwdziałający lękowi spowodowanemu wirusem, jak czytamy w serwisie mashable.com. Program ma wejść do użytku już w tym tygodniu.

Czy to komuś teraz rzeczywiście potrzebne?

Pomoc psychologiczna i psychiczna zawsze jest mile widziana, zwłaszcza w tak trudnym okresie, jaki teraz przeżywamy. Należy tu również pamiętać, że program ten nie będzie dotyczył jedynie problemów związanych z pandemią koronawirusa, ale również takich jak: myśli samobójcze, czy problemy z wiązane z zaburzeniami odżywiania. W tym drugim przypadku, Snapchat rozpoczął współpracę z odpowiednim ośrodkiem, jakim jest  National Association Disorders Association. A jak zapowiada aplikacja to dopiero początek zmian w tym obszarze.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail