X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Content marketing oparty na konkretach. Poznaj książkę “Niech Cię widzą w sieci!”

Jak rozpocząć przygodę z marketingiem treści? Co musisz wiedzieć, aby stworzyć wartościowego bloga firmowego? Tajniki content marketingu zdradza Grzegorz Miłkowski, redaktor naczelny SOCIALPRESS i CEO w ContentHouse.

Content marketing oparty na konkretach. Poznaj książkę “Niech Cię widzą w sieci!”źródło: materiały prasowe

Już dziś, nakładem wydawnictwa OnePress, premierę ma książka Grzegorza Miłkowskiego pt. “Niech Cię widzą w sieci!“. Dlaczego warto mieć ją w swojej biblioteczce?

Blog lub serwis branżowy od A do Z

O marketingu treści od strony teoretycznej napisano już dość sporo. Tym razem, na podstawie wielu lat doświadczenia autora, światło dzienne ujrzała publikacja skupiająca się na marketingu treści od strony niezwykle praktycznej. Poza znajomością podstawowych pojęć i zasad content marketingu, istotne jest zrozumienie tego, w jaki sposób tworzyć dobre treści oraz miejsca ich dystrybucji w odpowiedzi na potrzeby odbiorców oraz zgodnie z prawem, zasadami bezpieczeństwa i pod kątem SEO. I o tym wszystkim mówi książka “Niech Cię widzą w sieci!”.

Każdy z nas jest inny, ale bez względu na rodzaj działalności, content marketing to elastyczne narzędzie w komunikacji biznesowej. Niezależnie od tego, czym zajmuje się Twoja marka, na pewno jest obszar, w którym możesz podzielić się swoją ekspercką wiedzą i przekuć wartościowe treści na leady. Wystarczy tylko zrobić pierwszy krok.

źródło: materiały prasowe

W ksiażce “Niech Cię widzą w sieci!” przeczytasz m.in. o:

  • polityce redakcyjnej i strukturze tworzenia treści
  • poznaniu swojego odbiorcy, jego potrzeb i kreowaniu persony
  • tworzeniu portalu od strony technicznej, prawnej oraz pod kątem SEO
  • wyglądzie serwisu i jego użyteczności
  • dbaniu o wiarygodność, eksperckość i bezpieczeństwo treści
  • budowaniu mostów między tekstami
  • narzędziach potrzebnych do efektywnych działań contetmarketingowe
  • generowaniu leadów za pomogą bloga lub portalu firmowego.

Content w trzech częściach

Kompendium wiedzy na temat tworzenia serwisów brandendcontentowych dla małych i dużych firm zostało podzielone na trzy części:

źródło: unsplash.com

I. Polityka redakcyjna

Z pierwszej, teoretycznej, dowiesz się, jakimi regułami rządzi się komunikacja contentmarketingowa bazująca na mediach własnych. Dowiesz się, jak zdefiniować wiadomości-klucze dla swojej marki, na których narzędziach wspierających sprzedaż musisz się skupić, a także czym jest i jak określić zwrot z inwestycji w marketingu treści.

II. Budowa serwisu

Część druga przeprowadzi Cię przez najważniejsze techniczne aspekty uruchamiania bloga lub portalu internetowego. Poznasz wady i zalety własnej domeny. Dowiesz się czym jest hosting, jak zabezpieczyć swój serwis z treściami przed atakami oraz czy zawsze musisz zatrudnić grafika.

III. Struktura treści w serwisie

Na koniec nauczysz się budować strukturę efektywnego serwisu – takiego, który ludzie będą chętnie odwiedzać i polecać innym. Poznasz takie pojęcia jak menu marketing, mikroformaty i exit pop-up. Przeczytasz o generowaniu leadów, crossowaniu oraz strukturze artykułów, którą pokochają Twoi czytelnicy, ale i roboty Google’a.

Co o publikacji mówi autor?

Myślisz o stworzeniu bloga lub strony firmowej? Czujesz, że content marketing to dobry kierunek dla Twojego biznesu i zastanawiasz się, od czego zacząć? W mojej publikacji przeprowadzę Cię krok po kroku przez meandry tworzenia własnego serwisu. Podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami, które zdobyłem w ciągu ostatnich lat wraz z zespołem ContentHouse pracując z blisko 100 firmami. Niech dobre treści wypełnią Twój biznes! 

Dlaczego powinieneś przeczytać książkę?

Książka jest przeznaczona dla wszystkich tych, który stawiają swoje pierwsze kroki w content marketingu. Dla tych, którzy chcą tworzyć profesjonalne treści dla swojej firmy lub marki osobistej, prowadzić efektywne i niskokosztowe działania promocyjne, a także dzielić się ekspercką wiedzą i sprzedawać przy tym swoje usług lub produkty.

Znajdują się w niej instrukcje i konkretne wskazówki, które dostarczą wiedzy na temat tego, jak krok po kroku zacząć przygodę z content marketingiem i uruchomić swój serwis.

Bez względu na to, czy jesteś jednoosobową działalnością, prowadzisz biznes w sektorze B2B czy B2C oraz, czy masz budżet reklamowy, na pewno z tych 144 stron opartych o doświadczenia wyciągniesz coś wartościowego dla siebie i swojej firmy!

O autorze “Niech Cię widzą w sieci!”

Grzegorz Miłkowski

Grzegorz Miłkowski

Redaktor naczelny SocialPress i współzałożyciel agencji full service content marketing ContentHouse

 Z wykształcenia dziennikarz. W branży marketingu i technologii działa od kilkunastu lat. Pisał dla branżowych mediów (Marketing Przy Kawie) i byłem redaktorem naczelnym portalu Interaktywnie.com. Pełnił także funkcję PR-owca. Kreował wizerunek dla wielu znanych marek, a także odpowiadał za wdrażanie ich strategii marketingowych. W tak zwanym międzyczasie założył agencję contentmarketingową ContentHouse – gdy nikt jeszcze nie wiedział, co to jest ten „content”. Dziś w agencji wraz z Zespołem tworzy nagradzane strategie oparte nie tylko o treść pisaną na blogach i portalach firmowych, ale także wykorzystujące algorytmy AI, social media, influencerów, formaty wideo, ale przede wszystkim dobre i świeże pomysły. Stworzył kilkadziesiąt blogów i portali, a swoją wiedzą dzieli się w najnowszej publikacji.

Publikację zdobędziesz na stronie wydawnictwa OnePress w wersji papierowej, ePub/Mobi oraz PDF.

SOCIALPRESS jest patronem medialnym książki.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail