X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook pozwoli administratorom grup “wyciszyć” członków na określony czas

Wyciszenie w grupach jest opcją bardzo pomocną dla administratorów. Tylko czy nie zaczną jej nadużywać?

Facebook pozwoli administratorom grup “wyciszyć” członków na określony czasźródło: shutterstock.com

reklama


Wyciszanie członków ma swoje zalety dla administratorów. Po pierwsze, może stać się sygnałem ostrzegawczym, po drugie – daje użytkownikowi do myślenia i skłania do refleksji na temat chęci bycia w danej grupie. Czas takiego wyciszenia trwał tydzień, ale Facebook postanowił to zmienić.

Na jak długo można kogoś wyciszyć?

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, wyciszenie mogło trwać do tygodnia. Natomiast Facebook najwyraźniej stwierdził, że ten okres jest za krótki i postanowił go wydłużyć. Jak czytamy w poście opublikowanym przez Matta Navarrę na Twitterze, teraz wyciszenie może trwać nawet do 28 dni.

Gdy tylko administratorzy grup zdecydują się na taki krok, użytkownik co prawda wciąż może wyświetlać posty, ale nie ma możliwości ich publikacji oraz komentowania.

Po co wydłużać ten czas?

Taka funkcja dla administratora może być dobrą okazją do tego, aby ograniczyć w swojej grupie treści szkodliwe. Oznacza to, że ma prawo ograniczyć SPAM, jak też treści uznawane za fake newsy, czy naruszające regulamin grupy. Aż 28 dni wyciszenia może zatem dać do myślenia użytkownikom na temat działalności grupy i faktu bycia w niej. Natomiast czy po tym czasie ponownie nie pojawi się ten sam problem, z tym samym człowiekiem? W jaki sposób wyciszenie na długi czas może realnie pomóc w zmniejszeniu liczby niechcianych postów? Wszystko okaże się już po wprowadzeniu tej funkcji, która zacznie pojawiać się we wszystkich krajach już w najbliższych tygodniach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail