X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje kolorowe tło na profilach w aplikacji mobilnej

Czy zmiana koloru tła dopasowana do zdjęcia profilowego na Facebooku na realną szansę na wdrożenie?

Facebook testuje kolorowe tło na profilach w aplikacji mobilnejźródło: shutterstock.com

reklama


Jeżeli niebieski kolor na Facebooku zaczyna Cię powoli przytłaczać, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Gigant obecnie testuje zmiany koloru tła w aplikacji mobilnej, dla Twoich odwiedzających. Jakie kolory będą do wyboru?

Kolorowo mi

O tym, że Facebook postanowił otworzyć się również na inne kolory, niż niebieski, poinformowała niedawno w swoim poście na Twitterze Jane Manchun Wong.

Jak z niego wynika, niestety za wybór tła użytkownik będzie odpowiadał tylko częściowo. Dopasuje się ono bowiem to dominującego koloru na zdjęciu profilowym. Ale jeżeli cieszysz się z tej zmiany to niestety będziesz musiał jeszcze na nią poczekać, gdyż obecnie jest ona jedynie w fazie testów. A jak dobrze wiemy, nie zawsze kończą się one sukcesem, o czym świadczą inne próby zmian kolorów na Facebooku, dziś już dawno zapomniane.

Czy ta zmiana wejdzie do użytku?

Patrząc z perspektywy innych prób podejmowanych przez medium społecznościowe, prawdopodobnie na testach się to zakończy. Ale kto wie? Może tym razem rzeczywiście opcja ta urzeczywistni się i już niebawem będziemy oglądać różne kolory w aplikacji przy wejściu na czyjś profil. Jednak, w całym tym szaleństwie rodzi się tylko jedno pytanie: Czy użytkownicy ciepło przyjmą tę zmianę? My, jako ludzie mamy bowiem tak, że lubimy mieć kontrolę nad estetyką i wyglądem, chociażby profilu na Facebooku. Wybieramy zdjęcie profilowe, na którym wydaje nam się, że wyglądamy najlepiej oraz w tle, pasujące według nas do całości. Czy takie automatyczne tło dopasowane do dominującego koloru na naszym zdjęciu profilowym nas zadowoli? Chętnie byśmy się o tym przekonali, gdyby takie testy osiągnęły zadowalający dla giganta efekt.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail