X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje kolorowe tło na profilach w aplikacji mobilnej

Czy zmiana koloru tła dopasowana do zdjęcia profilowego na Facebooku na realną szansę na wdrożenie?

Facebook testuje kolorowe tło na profilach w aplikacji mobilnejźródło: shutterstock.com

reklama


Jeżeli niebieski kolor na Facebooku zaczyna Cię powoli przytłaczać, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Gigant obecnie testuje zmiany koloru tła w aplikacji mobilnej, dla Twoich odwiedzających. Jakie kolory będą do wyboru?

Kolorowo mi

O tym, że Facebook postanowił otworzyć się również na inne kolory, niż niebieski, poinformowała niedawno w swoim poście na Twitterze Jane Manchun Wong.

Jak z niego wynika, niestety za wybór tła użytkownik będzie odpowiadał tylko częściowo. Dopasuje się ono bowiem to dominującego koloru na zdjęciu profilowym. Ale jeżeli cieszysz się z tej zmiany to niestety będziesz musiał jeszcze na nią poczekać, gdyż obecnie jest ona jedynie w fazie testów. A jak dobrze wiemy, nie zawsze kończą się one sukcesem, o czym świadczą inne próby zmian kolorów na Facebooku, dziś już dawno zapomniane.

Czy ta zmiana wejdzie do użytku?

Patrząc z perspektywy innych prób podejmowanych przez medium społecznościowe, prawdopodobnie na testach się to zakończy. Ale kto wie? Może tym razem rzeczywiście opcja ta urzeczywistni się i już niebawem będziemy oglądać różne kolory w aplikacji przy wejściu na czyjś profil. Jednak, w całym tym szaleństwie rodzi się tylko jedno pytanie: Czy użytkownicy ciepło przyjmą tę zmianę? My, jako ludzie mamy bowiem tak, że lubimy mieć kontrolę nad estetyką i wyglądem, chociażby profilu na Facebooku. Wybieramy zdjęcie profilowe, na którym wydaje nam się, że wyglądamy najlepiej oraz w tle, pasujące według nas do całości. Czy takie automatyczne tło dopasowane do dominującego koloru na naszym zdjęciu profilowym nas zadowoli? Chętnie byśmy się o tym przekonali, gdyby takie testy osiągnęły zadowalający dla giganta efekt.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail