X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook wprowadza nową opcje, abyś wiedział ile czasu spędzasz w aplikacji

Czy taka funkcja pomoże ludziom znaleźć odpowiedni balans między realnym życiem, a życiem w social mediach?

Facebook wprowadza nową opcje, abyś wiedział ile czasu spędzasz w aplikacjiźródło: shutterstock.com

reklama


Social media obecnie mają się naprawdę dobrze! Ludzie przebywając w kwarantannie to właśnie tam szukają teraz rozrywki, informacji na temat sytuacji na świecie i przenoszą rzeczywiste kontakty z bliskimi. Dlatego Facebook postanowił również poinformować użytkowników, gdzie spędzają najwięcej czasu w tym serwisie.

Zarządzanie swoim czasem w aplikacji

Użytkownicy bardzo często czują, że nie panują nad swoim czasem spędzanym w aplikacji. Z myślą o nich, Facebook wprowadził nową opcję “Tryb cichy” i przebudował listę “Twój czas na Facebooku”. Wszystko po to, aby wiedzieli, jak dokładnie spędzają czas na portalu społecznościowym.

Jak czytamy na blogu Facebooka, nowe opcje mają też inny cel. Jednym z nich jest przede wszystkim postawienie sobie granic spędzania czasu online. Właśnie dlatego, gdy zdecydujemy się na “tryb cichy”, wyciszą się również powiadomienia push. Wszystko po to, abyś po powrocie do aplikacji w tym trybie mógł się przekonać, ile czasu przeznaczyłeś na inne działania offline.

źródło: socialmediatoday.com

Na Facebooku pojawiły się również skróty w Ustawieniach powiadomień oraz w Preferencji Kanału Informacyjnego. To również łączy się z nową opcją trybu wyciszenia, ponieważ gigant chce, aby użytkownik spędzając już czas w aplikacji, dotarł do wszystkich informacji istotnych dla niego.

źródło: socialmediatoday.com

Zmiany pojawiły się również w sekcji Twój czas na Facebooku, gdzie cały Twój czas spędzony na tym medium pokazany jest w postaci wykresu. A jak dobrze wiemy, widząc coś “czarno na białym”, łatwiej jest nam zwalczyć nawyk, nawet jeżeli dotyczy on korzystania z social mediów.

źródło: socialmediatoday.com

Pomoc w zachowaniu równowagi?

Patrząc na zmiany, których dokonał Facebook, nasuwa się jedno pytanie – czy tym samym portal nie straci pewnej grupy użytkowników, którzy uznają, że tego czasu poświęcają na Facebooka za dużo? Z drugiej strony, walka z uzależnieniem od internetu i social mediów, trwa już od jakiegoś czasu na naszym społeczeństwie. Taki krok, może zatem uchronić wiele ludzi przed nadmiernym byciem online. A czy to wystarczy?

Wszystko zapewne zależy od rodzaju uzależnienia. Na jednych silnie podziała wykres słupkowy, pokazujący czas spędzony w aplikacji. Inni pewnie nawet na niego nie spojrzą. Tak czy inaczej, to bardzo ładny gest ze strony Facebooka, który tę opcję uznał za jedną z metod walki o zdrowie psychiczne swoich użytkowników. Miejmy nadzieję, że funkcja ta się sprawdzi i coraz więcej uwagi zaczniemy poświęcać jednak naszemu rzeczywistemu życiu, które przecież prowadzimy offline.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail