X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram i Netflix we wspólnej walce o zdrowie psychiczne użytkowników

Netflix i Instagram stworzyli program ochrony zdrowia psychicznego swoich użytkowników. Jak sprawdzi się on w praktyce?

Instagram i Netflix we wspólnej walce o zdrowie psychiczne użytkownikówźródło: shutterstock.com

reklama


Nie ma co ukrywać. Obecnie mamy bardzo trudną sytuację, a jej wpływ na zdrowie psychiczne wielu osób nie jest dobry. Dlatego bardzo ważne jest, aby mówić o swoich problemach i czuć się rozumianym przez innych. Najbardziej narażone pod względem psychicznym są młode osoby. A nie da się przecież dotrzeć do nich szybciej niż przez social media.

 Zdrowie psychiczne w czasie pandemii

Brak możliwości opuszczenia swoich czterech ścian nie jest dla nikogo przyjemnością. Z tym, że jedni potrafią się odnaleźć w takiej sytuacji, a inni nie. Od początku pandemii liczba samobójstw na całym świecie znacznie się powiększyła. W dodatku, dopadła też lekarzy, sportowców oraz Ministra Finansów z Niemiec. Natomiast myśląc o negatywnym wpływie koronawirusa na zdrowie psychiczne nie możemy też zapomnieć o grupie osób młodych, poniżej 34 roku życia. Tracą oni bowiem oprócz swobody i wolności również możliwość kontaktu ze społeczeństwem. I oczywiście, sytuacja ta dla nikogo nie jest łatwa, jednakże to własnie ta grupa społeczna, pomimo możliwości odbycia konwersacji online, jest najbardziej narażona na urazy psychiczne. A jak najszybciej można dotrzeć do tej grupy? Oczywiście poprzez medium społecznościowe, jakim jest Instagram.  I właśnie z taką propozycją wyszedł Netflix.

Netflix i Instagram w walce o psychikę młodych

Wczoraj na swoim koncie na Twitterze, Netflix opublikował taki oto wpis:

Jak widać, gwiazdy popularnych filmów i seriali takich jak: Do wszystkich chłopców, których kocham, Stranger Things czy Trzynaście powodów utworzą nowy, mini serial, gdzie opowiedzą o swoim stanie psychicznym w czasie pandemii. Już dziś będzie pierwszy odcinek z Noah Centineo rozpoczyna serial w czwartek w rozmowie na temat samoopieki z dr Kenem Duckworth, głównym oficerem medycznym National Alliance on Mental Illness.

Czy taka współpraca ma sens?

Na pewno można odnotować wiele korzyści z racji współpracy Instagrama z Netflixem w kwestii poprawy zdrowia psychicznego użytkowników w czasie pandemii. Przede wszystkim, warto w tym czasie okazać wsparcie słabszym osobom, czyli na przykład użytkownikom mediów społecznościowych.  A jak czytamy w serwisie socialmediatoday.com, aż 65% użytkowników na Instagramie ma mniej niż 34 lata, zatem współpraca z tym medium ma ogromny sens i może przynieść naprawdę pozytywny odbiór. Trzeba również wspomnieć, że takie zachowanie świadczy o ogromnej odpowiedzialności i dojrzałości Netflixa, który na dziś jest najbardziej popularną platformą video, która pokonuje w zestawieniu nawet serwis YouTube.

źródło: socialmediatoday.com

Poza tym, obok zdrowia psychicznego, to również dobry ruch marketingowy z obydwu stron. po pierwsze, Instagram zareklamuje Netflixa, a ten przyciągnie na serwis społecznościowy swoich użytkowników. Zatem taka współpraca to nie tylko pożyteczny projekt, ale również dobre źródło działań marketingowych. Jednak przede wszystkim, ogromne wsparcie dla młodych osób, które samotnie czują się w czasach pandemii. A poczucie zrozumienia to często pierwszy stopień do poprawy samopoczucia. Dlatego powinniśmy trzymać mocno kciuki za tę współpracę i wierzyć, że jej cel zostanie osiągnięty.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail