X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok nie powoli nastolatkom na wysyłanie i odbieranie wiadomości

TikTok wprowadza ważną zmianę w aplikacji. Wkrótce użytkownicy poniżej 16 roku życia nie będą mogli wysyłać oraz otrzymywać wiadomości.

TikTok nie powoli nastolatkom na wysyłanie i odbieranie wiadomościźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok wprowadza ważną zmianę w aplikacji i czyni krok, na jaki nie zdecydowali się dotąd inni przedstawiciele social media. Twórcy aplikacji wprowadzają ograniczenie dla wiadomości. Użytkownicy poniżej 16 roku życia nie będą mogli wysyłać ani odbierać wiadomości prywatnych.

Ograniczenie dla osób poniżej 16 roku życia

Po raz pierwszy tak duża platforma społecznościowa zablokowała w skali globalnej wiadomości prywatne dla nastolatków. Dotychczas posiadacze kont, które obserwowały się nawzajem, niezależnie od wieku mogli komunikować się za pomocą wiadomości, Były one widoczne w zakładce “Przychodzące”. Po wprowadzeniu tej istotny zmiany, nie będą mogli oni porozumiewać się w taki sposób.

Wedle informacji BBC, wkrótce osoby poniżej 16 roku życia zostaną powiadomione w aplikacji o nadchodzącej zmianie, a sama funkcji wiadomości będzie dla nich niedostępna od 30 kwietnia. Zatem ci, którzy urodzili się po roku 2014 utratą opcję korespondowania na TikToku..

Oczywiście w związku z wprowadzaną zmiana istnieje pewne ryzyko – wiek, poza podaniem go podczas rejestracji, nie jest weryfikowany. Działanie opiera się więc na zaufaniu, co oznacza, że część użytkowników może zawyżyć swój wiek po to, aby móc korzystać z wszystkich możliwości aplikacji społecznościowej.

źródło: unsplash.com

Odważny krok TikToka

Zmiana ta wydaje się szczególnie ciekawa, bowiem główną grupą odbiorców aplikacji są właśnie nastolatkowie. Zablokowanie możliwości przesyłania wiadomości jest więc dość odważnym krokiem. Możemy przypuszczać, że za ową decyzją stoją jakieś poważne powody. Być może twórcy aplikacji odnotowali różne incydenty lub nieodpowiednie zachowania, które nie powinny mieć miejsca, a taki krok jest sposobem na poradzeniem sobie z nimi. Pytanie, czy rzeczywiście przyniesie zamierzone efekty.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail