X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje “alerty zaangażowania” w grupach tematycznych

Facebook wprowadził nową funkcję w grupach tematycznych. To pomoc dla administratorów w monitorowaniu działań członków.

Facebook testuje “alerty zaangażowania” w grupach tematycznychźródło: shutterstock.com

reklama


Gigant social mediów coraz więcej uwagi poświęca grupom tematycznym i zaangażowaniu zarówno członków, jak też administratorów i moderatorów. Teraz, pomoże osobom zarządzającym grupą kontrolować liczbę polubień i komentarzy do konkretnego posta.

Administratorzy ze zwiększoną kontrolą

Jak poinformował nie tak dawno w jednym ze swoich postów na Twitterze Matt Navarra, Facebook testuje “alerty zaangażowania” w grupach tematycznych.

Oznacza to, że od teraz każdy administrator, będzie mógł odpowiednio skonfigurować alerty do określonych postów, gdzie pojawia się najwięcej komentarzy i polubień. Dzięki temu, łatwiejsza stanie się kontrola wypowiedzi członków grupy, co według Facebooka, w połączeniu z alertem słów kluczowych, może ułatwić redukcję mowy nienawiści oraz zminimalizować ilość niechcianych treści. Dodatkowo, możemy wybrać konkretne rodzaje zaangażowania, np. informacje o postach z nadmierną liczbą złośliwych komentarzy. Jak czytamy w serwisie socialmediatoday.com, wszystko po to, aby jak twierdzi Facebook, zachować w obrębie grup należyty porządek.

Pomoc czy przeszkoda?

O tym, czy nowa funkcja zostanie wprowadzona w życie i kiedy to nastąpi, jeszcze nie wiemy. Natomiast prawdę mówiąc, wydaje się ona być jednym z lepszych pomysłów giganta mediów społecznościowych. I chociaż ostatnio wprowadzone zmiany, jak np. ranking komentarzy tylko irytują użytkowników tego medium, cały czas mamy do czynienia z nowymi informacjami na temat funkcji. Jednak pełni nadziei wierzymy w dobre intencje serwisu społecznościowego oraz w “alert zaangażowania”. Być może przyjdzie nam się jeszcze miło zaskoczyć w temacie zmian na Facebooku, na co cierpliwie czekamy.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail