X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe narzędzia organizacyjne do tablic na Pintereście

Czy nowe narzędzia Pinteresta rzeczywiście usprawnią proces wyszukiwania inspiracji?

Nowe narzędzia organizacyjne do tablic na Pintereścieźródło: shutterstock.com

reklama


Pinterest to miejsce inspiracji. I sprawdza się ono zwłaszcza teraz, gdy podczas kwarantanny ludzie zaczęli urozmaicać zarówno swoje posiłki, jak również wnętrza swoich domów. Dlatego platforma zdecydowała się dodać nowe narzędzi do tablic.

Nowe narzędzia od Pinteresta

Narzędzia wprowadzone do tablic przez serwis mają za zadanie lepiej uporządkować treści i usprawnić proces wyszukiwania nowych inspiracji. Jakie zmiany zaszły w serwisie?

  • Notatki i daty w tablicach

źródło: newsroom.pinterest.com

Jak czytamy na newsroomie Pinteresta, daty potrafią nam rozłożyć nasze inspiracje w czasie, a następnie je zarchiwizować, gdy już z nich skorzystamy. W dodatku, funkcja notatek pozwoli zaplanować wdrażanie tych inspiracji dużo lepiej. Możemy bowiem zapisać, np. rzeczy potrzebne do wykonania konkretnego prezentu DIY, który znajdziemy na Pintereście.

  • Grupowanie pinów

źródło: newsroom.pinterest.com

To bardzo dobra propozycja dla tych, którzy mają nadmiar inspiracji na jeden ze swoich tablic. Dzięki temu narzędziu możesz dowolnie pogrupować swoje inspiracje, a co za tym idzie, szybciej zmobilizować się do ich realizacji.

  • Propozycje

źródło: newsroom.pinterest.com

Z tą propozycją mamy już co prawda do czynienia od dawna, ale teraz została ona ulepszona. Gdy zapiszesz jakieś piny na konkretnej tablicy, Pinterest podpowie Ci sugerowane sekcje i pomysły na zaproszenia, dekoracje itd.

Komu mogą pomóc te zmiany?

W tym przypadku, obok użytkowników, największe powody do zadowolenia powinni mieć marketerzy oraz duże marki. Gdyż, na przykład kalendarz, może posłużyć im jako dobre przypomnienie dla marek podczas propozycji sezonowych. Dzięki temu, łatwiej również będzie samym użytkownikom do tych marek dotrzeć, a następnie nabyć produkt będący częścią ich inspiracji, dzięki pinom “kup teraz”, również nie tak dawno wprowadzonym przez serwis społecznościowy.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail