X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat w walce z rosnącą podczas pandemii przemocą domową

Snapchat wyciąga pomocną dłoń do ofiar przemocy domowej. Czy zdecydują się one z niej skorzystać?

Snapchat w walce z rosnącą podczas pandemii przemocą domowąźródło: shutterstock.com

reklama


Zamknięcie ze swoim oprawcom pod jednym dachem. Brak możliwości wyjścia z domu. Z problemem tym zmaga się coraz więcej osób. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa i zakazu wychodzenia z domu. Dlatego Snapchat wyciąga pomocną dłoń do ofiar przemocy domowej.

Przemoc domowa rośnie w siłę

Każdemu z nas doskwiera zakaz wychodzenia z domu. Jednak dla wielu osób ten czas oznacza spędzanie 24 godzin ze swoim oprawcą twarzą w twarz. Co więcej, w związku z pandemią liczby ofiar przemocy znacznie wzrosły. Jak czytamy w artykule przygotowanym przez serwis theguardian.com, w Brazylii liczba ta powiększyła się o ponad 50%, w Nowej Zelandii wzrosła o ponad 20%, a samo ONZ ogłosiło wzrost przypadków przemocy domowej w państwach członkowskich o 20%. Musimy natomiast pamiętać, że są to osoby, które podjęły próbę zgłoszenia tego rodzaju przemocy. Prawdopodobnie, gdyby każda ofiara zgłosiła takie nadużycie, liczby te by gwałtownie skoczyły. W tym miejscu również bardzo chcielibyśmy zachęcić Was do tego, aby nie ukrywać ewentualnych aktów przemocy w Waszej lub znanej Wam rodzinie. Każdy taki przypadek możecie zgłosić za pomocą telefonu pod numer 22 250-63-12, o czym więcej poczytacie na stronie niebieskalinia.info.

Snapchat i współpraca z NNEDV

Snapchat bardzo zaangażował się w pomoc osobom doświadczającym przemocy domowej. W związku z tym, całkiem niedawno postanowił ogłosić partnerstwo z National Network to End Domestic Violence aby zapewnić swoim użytkownikom pomoc, jeżeli ten problem dotyczy także ich.

źródło: socialmediatoday.com

Nowa funkcja zostanie włączona do pomocy społeczności. Usługa będzie dostępna w chwili, gdy Twoje wyszukiwania będą tematycznie związane z hasłem przemocy domowej. Dzięki nawiązanej współpracy, Snapchat dostarczy użytkownikowi odpowiednią pomoc w postaci linków przekierowujących do organizacji pomagających takim osobom. Wysyła również odpowiednie wskazówki. Co więcej, treści te będą udostępniane również w postaci napisów. Wszystko po to, aby nie ograniczał ludzi strach przed tym, że oprawca usłyszy dźwięk. Przy tym, funkcja ta może również okazać się przydatna dla osób głuchych, również nie zawsze posiadających możliwość zgłoszenia przestępstwa na tym tle.

Mamy nadzieję, że w ślad za aplikacją, pójdą również inne social media oraz aplikacje zrzeszające społeczności ludzi.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail