X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram wprowadza nowe funkcje wspierające LGBT

Czerwiec jest miesiącem Dumy społeczności LGBT. Oto jakie wsparcie postanowił okazać im Instagram.

Instagram wprowadza nowe funkcje wspierające LGBTźródło: unsplash.com

reklama


Czerwiec jest miesiącem Dumy społeczności LGBT. Biorąc pod uwagę wykluczenie z jakim zmagają się te osoby, coraz więcej portali społecznościowych stara się ich wspomóc na tyle, na ile jest to możliwe. Instagram także wprowadził nowe funkcje wspierające społeczność LGBT.

Czerwiec miesiącem Dumy LGBT

Czerwiec to miesiąc należący do osób LGBT. Nie jest to przypadek, ponieważ kilka lat temu, w roku 1969, dnia 28 czerwca, w Nowym Jorku miało miejsce wtargnięcie policji do jednego z popularniejszych tam klubów gejowskich. Podczas aresztowań, zebrał się tłum skandujący, że pragną być wolni. Wydarzenie to zostało uznane jako jedna z pierwszych, większych manifestacji osób LGBT walczących o swoje prawa. To również przyczyna powstania marszów równości, które są nam znane do dziś, jak też narodzenia się organizacji walczących o dobre imię osób homoseksualnych i uszanowanie ich praw.

Instagram wspiera LGBT

Temat ten jest obecny w mediach społecznościowych w Polsce od kilku dni. Powodem jest zmiana regulacji prawnych na temat edukacji o osobach LGBT, a także braku równouprawnienia. Nie pomogły temu również niektóre wypowiedzi polityków, które tylko pobudziły do walki internautów. Na Facebooku pojawiła się masa postów z charakterystycznym, tęczowym motywem w tle oraz krótkim tekstem wsparcia. I co prawda decyzja o wsparciu tej społeczności przez Instagrama nie była spowodowana sytuacją u nas w kraju, jednak medium postanowiło wesprzeć ją w tak ważnym dla nich czasie. Oto funkcje jakie zostaną wprowadzone.

  • Hashtagi w gradiencie kolorów

Ta funkcja znana jest użytkownikom Instagarama już z zeszłego roku. Natomiast ponownie, w miesiącu Dumy społeczności LGBT, serwis społecznościowy pozwoli dodać hashtagi w kolorach tęczy. Wszystko po to, aby mogły one być bardziej dostrzegalne przez społeczność.

źródło: economictimes.indiatimes.com

  • Naklejki w Stories

Nie tylko hashtagi będą pomagały dostrzec tę społeczność w sieci, ale również specjalne, dedykowane naklejki. Każdy kto wspiera walkę o równouprawnienie osób wszystkich płci czy orientacji, będzie mógł umieścić ją w swoim Stories. Dodatkowo, ramka potwierdzająca dodanie przez użytkownika relacji an Stories również będzie miała tęczowe kolory.

źródło: socialmediatoday.com

  • Nowe efekty wizualne

Dodatkowo, na Instagramie pojawią się również nowe efekty wizualne. Oprócz znanej nam z zeszłego roku tęczowej ramki, zostaną dodane również inne warianty kolorystyczne, ułatwiające rozróżnienie poszczególnych grup reprezentatywnych.

źródło: economictimes.indiatimes.com

To nie koniec wsparcia

Obok nowych, kolorowych funkcji, pojawiło się również to wsparcie, które wydaje się być najistotniejsze. Instagram zdecydował się bowiem również udostępnić 10 porad dotyczących samopoczucia z projektu Trevor. Ma on pomóc uporać się z problemami wynikającymi między innymi z wykluczenia młodzieży LGBT+.

Jest to istotne, gdyż w dzisiejszych czasach młodzi ludzie boją się prosić o pomoc, albo nie wiedzą kogo o nią poprosić. Taka dawka wiedzy w pigułce, w dodatku na medium społecznościowym, gdzie wciąż są dostępni, może okazać się prawdziwym wsparciem. Znacznie większym, niż gradient hashtagów, czy naklejki na Stories. I na koniec, dbajmy o siebie wzajemnie i szanujmy się bez względu na naszą orientację, płeć, kolor skóry, czy poglądy. Tylko szanując innych możemy sprawić, że nasz świat będzie lepszy, a my sami po prostu szczęśliwsi.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail