X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wielki powrót wnioskowania o weryfikację profili na Twitterze?

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem Twitter reaktywuje możliwość wnioskowania o weryfikację profili.

Wielki powrót wnioskowania o weryfikację profili na Twitterze?źródło: unsplash.com

reklama


Według najnowszych doniesień już wkrótce zmieni się sposób weryfikacji profili na Twitterze. Użytkownicy mieliby możliwość wysłania prośby o weryfikację profilu na podstawie jasnych wytycznych.

Weryfikacja profili w social media

Weryfikacja w mediach społecznościowych ma duże znacznie. Dzięki niej profil może zyskać na wiarygodności i zaufaniu. Jest to także sposób na walkę z tworzenie fałszywych profili znanych osób, za pomocą których rozprzestrzeniane są fake newsy. Nic więc dziwnego, że z funkcji tej korzysta wiele organizacji, marek, influencerów, muzyków, aktorów czy osób publicznych. Oznaczenie profilu jako zweryfikowany jest gwarantem, że treści pochodzą właśnie od tej osoby, a nie kogoś podszywającego się za nią.

Z pewnością niejeden z nas natknął się w sieci na materiały, które wyglądały realistycznie, ale były nieprawdą. Nie trzeba daleko szukać – w pułapkę rozprzestrzeniania ich wpadła m.in. Krystyna Janda. Kilka dni temu udostępniła zdjęcie z innego profilu, na którym widniała rzekoma kolejka pod katowickim spodkiem do złożenia podpisu na kandydata Rafała Trzaskowskiego. Niestety zdjęcie to nie pochodziło z tej okoliczności. Czujne oko mogło rozpoznać także, że nie zostało ono zrobione podczas aktualnej porze roku.

Wielki powrót opcji na Twitterze?

Twitter, podobnie jak Facebook i Instagram, także posiadał możliwość zweryfikowania profilu. Jednak jak podaje WeRSM, ze względu na niejasne wytyczne i zagmatwane zasady weryfikacji, trzy lata temu zdecydowano się wstrzymać ten proces. Wygląda jednak na to, że serwis pracuje nad tą kwestia. Niezawodna łowczyni nowych opcji w social media, Jane Machun Wong, zauważyła możliwość wnioskowania o weryfikację konta.

Z udostępnionego przez nią zrzutu ekranu wynika, że wkrótce w ustawieniach konta miałaby się pojawić się możliwość prośby o weryfikację.

Nie znamy jak dotąd szczegółów wprowadzenia owej funkcji, ale wygląda na to, że trwają jej testy. Możemy przypuszczać również, że skoro Twitter sprawdza jej działani, zasady procesu weryfikacji zostały uporządkowane. W przypadku Twittera weryfikacja konta ma duże znaczenie – na mikroblogu pojawia się ogromna liczba informacji dotyczących aktualnych wydarzeń w kraju i na świecie, polityki czy sportu. Dlatego to, czy obserwujemy rzetelne profile i trafiamy na zgodne z prawdą treści ma znaczenie dla kształtowania naszych opinii i postrzegania różnych kwestii.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail