X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook wprowadzi blokadę Touch ID i Face ID dla Messengera

Facebook wprowadził szyfrowanie Messengera za pomocą Face ID i Touch ID. W ten sposób gigant chce zabezpieczyć swoich użytkowników przed niepożądanymi czytelnikami.

Facebook wprowadzi blokadę Touch ID i Face ID dla Messengeraźródło: shutterstock.com

reklama


Wyścig o najlepsze szyfrowanie wiadomości trwa zarówno u producentów sprzętów elektronicznych, jak i twórców mediów społecznościowych. I tu, mocnym konkurenetm dla reszty może okazać się Facebook, który postanowił wprowadzić szyfrowanie wiadomości w aplikacji Messenger dzięki Touch ID i Face ID.

Szyfrowanie Messengera

Facebookowi trzeba przyznać jedno – dla niego akcja, zawsze generuje reakcję. Co to oznacza? Niedawne protesty użytkowników i wątpliwości względem ich prywatności na tym medium, sprawiło, że zaczęto mówić o szyfrowaniu. Jednak jak poinformował niedawno Matt Navarra, od planów, Facebook zaczyna powoli przechodzić do wdrażania. A za system ochrony Messengera wybrał nic innego, jak Touch ID i Face ID.

W praktyce oznacza to, że decydując się na ten rodzaj zabezpieczenia, nikt kto nie jest Tobą, nie będzie mógł zapoznać się z rozmowami w aplikacji Messenger. A to nie wszystko. W ustawieniach pojawi się też możliwość ustawienia czasu, po którym Messenger ponownie poprosi Cię o uruchomienie za pomocą Touch ID lub Face ID. I tu z kolei, świetnie obrazuje to odpowiedź Jeffa Higginsa na tweeta Navarry.

Kontrowersje wokół tematu

Informacja o szyfrowaniu wiadomości w aplikacji Messenger pojawiła się w sieci i chwilę później wywołała już mnóstwo kontrowersji. Z jednej strony, pojawiły się pochwały użytkowników, którzy wyrażali nadzieję na zwiększone bezpieczeństwo. Jednak po drugiej stronie jest rząd i jego agencje. A te, analizując projekt wdrożeniowy, wypowiedziały się w tej kwestii jednoznacznie. Twierdząc, że taka decyzja nie pomoże użytkownikom, ale im zaszkodzi, gdyż zwiększą się próby ataków hakerskich na Facebooku. Gigant natomiast wydaje się być niewzruszony tym faktem i w dalszym ciągu pragnie wprowadzić tę opcję, zaczynając od telefonów z systemem operacyjnym iOS. I nie da się ukryć, że jeżeli użytkownicy Facebooka przyjmą tę funkcję z entuzjazmem, w ślad za nim pójdą także inne media społecznościowe. A to z kolei może świadczyć o kończącej się erze ręcznego wpisywania haseł.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail