X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest i marketingowy przewodnik po pinach

Pinterest publikuje nowy przewodnik po pinach, ułatwiający mareketrom i reklamodawcom dotarcie do konsumenta. Podejmuje tym samym kolejną próbę zerwania z wizerunkiem aplikacji mediów społecznościowych.

Pinterest i marketingowy przewodnik po pinachźródło: shutterstock.com

reklama


Pinterest ponownie publikuje swój przewodnik po pinach. Tym razem ma on być pomocny dla marketerów i reklamodawców. Określa się tym samym mianem platformy do odkrywania inspiracji, a nie kolejną aplikacją social media.

Pinterest walczy z mianem aplikacji social media

Zanim Pinterest przeszedł do konkretnych wskazówek, jeszcze raz podjął walkę z mianem, które nadali mu użytkownicy. Jak czytamy w przewodniku, Pinterest nie chce być nazywany aplikacją social media lub serwisem społecznościowym, a platformą do odkrywania nowych rzeczy i inspirowania. Za powód podaje użyteczność.

Czytamy, że w odróżnieniu od innych mediów społecznościowych, na Pintereście użytkownicy nie przeglądają starych zdjęć z przeszłości, a szukają pomysłu na to, jak udoskonalić swoją przyszłość. Twórcy zaznaczają również użyteczność tego medium w działaniach reklamowych i marketingowych. W celu zobrazowania problemu nomenklatury, opublikowany został również taki oto wykres:

źródło: pinterest.com

Co znajduje się w przewodniku?

Przewodnik zawiera przede wszystkim dobre rady dla marketerów. Jego celem jest ułatwienie dotarcia do potencjalnego klienta. W związku z tym znajdują się tam porady dotyczące, np. eksponowania treści na platformie:

źródło: pinterest.com

Jak widać, najlepiej aby przyciągały one oko, były oryginalne, pozytywne, ale przede wszystkim wnosiły coś w życie użytkownika. W poradniku znalazły się także informacje o uskutecznieniu pinów.

źródło: pinterest.com

Te najlepsze znajdują się w postach, które powinny być przejrzyste, mieć ciekawy tekst, zachęcający do odkrywania dalszych produktów i przede wszystkim odpowiednie wyeksponowanie produktu umieszczonego na zdjęciu.

Oprócz tych danych, znajdziemy również informacje o najnowszych trendach, powiązanych z demografią. Ale to nie wszystko. Pinterest zamieścił tam również niejako ściągawkę, ułatwiającą odpowiednie wykorzystanie treści.

źródło: pinterest.com

I tu widać wskazówki, cele, rozwiązania, ale również KPI i targeting. W przewodniku nie zabrakło też danych statystycznych odnośnie wieku użytkowników, zarobków oraz treści jakie przeglądają. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zachęcić marki do odwiedzenia i skorzystania z możliwości, jakie daje aplikacja.

Pinterest miejscem dla marketerów i reklamodawców?

Pinterest jest doskonałym miejscem w internecie do promocji działań marketingowych, jak i tych związanych z e-commerce. Tym bardziej, że sama platforma coraz bardziej stara się udoskonalać w tym kierunku, np. poprzez dodawanie nowszych opcji zakupowych czy wyszukiwań rzeczy widzianych w rzeczywistości. Dlatego też marki chętniej odnajdują się tam i reklamują swoje produkty. Jeżeli zatem nasze działania obejmują te, z zakresu marketingu i reklamy, warto zapoznać się z całym materiałem pomocniczym przygotowanym przez Pinteresta.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail