X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter dostarczy nam więcej informacji o nadawcy wiadomości prywatnej

Nowa opcja na Twitterze dostarczy nam dodatkowych informacji na temat osoby próbującej się z nami skontaktować za pomocą DM.

Twitter dostarczy nam więcej informacji o nadawcy wiadomości prywatnejźródło: unsplash.com

reklama


Twitter poinformował o nowej funkcji. Teraz platforma dostarczy nam więcej informacji na temat nadawcy wiadomości prywatnych, który próbuje nawiązać z nami kontakt.

Szybki dostęp do informacji o użytkowniku

Zdarza się, że użytkownicy platformy otrzymają wiele próśb o wiadomość prywatną od osób, które nie są ich kontaktami na Twitterze i których dotychczas nie obserwowali. Nowa funkcja, o której poinformowali przedstawiciele serwisu za pomocą tweeta, z pewnością ułatwi podjęcie decyzji, czy mamy ochotę korespondować z danym użytkownikiem. W ramach niej zyskamy bowiem więcej kontekstu na temat osoby, która chce nawiązać z nami kontakt.

Gdy klikniemy w otrzymaną prośbę zobaczymy informacje o profilu użytkownika wraz z treścią wiadomości. Dotychczas, aby sprawdzić, kto próbuje się z nami skontaktować konieczne było zajrzenie na jego profil. Od teraz te informacje będą dostępne bezpośrednio w skrzynce odbiorczej. Zobaczymy tam m.in. listę innych profili, które obserwuje dany użytkownik oraz profili, które są w jakiś sposób z nami powiązane. Da nam wyobrażenie o tym, w jaki sposób jesteśmy z danymi użytkownikiem połączeni.

źródło: twitter.com

Bezpieczeństwo twitterowiczów

W opinii Twittera nowa funkcja ma nie tylko zaoszczędzić czas, ale także sprawić, że użytkownicy poczują się bezpieczniej korzystając z platformy. Funkcja ta umożliwia również natychmiastowe blokowanie lub zgłaszanie wiadomości na Twitterze.

Co ciekawe, z doniesień WeRSM wynika, że Facebook testuje podobną opcję dla komentarzy. Jeśli udałoby się ją wprowadzić, użytkownicy mogli dowiedzieć się więcej na temat pozostałych członków dyskusji bez konieczności odwiedzania ich profilu. Miejmy nadzieję, że zarówno w przypadkach funkcja wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo użytkowników.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail