X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

VR Horizon od Facebooka już w wersji beta

Facebook postanowił wprowadzić VR Horizon w wersji beta. Jako pierwsi przetestują go ci, którzy zapisali się na listę oczekujących.

VR Horizon od Facebooka już w wersji betaźródło: shutterstock.com

reklama


To dobra wiadomość dla fanów nowych technologii. Już teraz bowiem, Facebook umożliwił wybranym użytkownikom korzystanie z VR Horizon w wersji beta. Może to być początek nowego podejścia do wirtualnej rzeczywistości.

Horizon w wersji beta

COVID-19, kwarantanna, a więc i ponowny zwrot oczu na nowe technologie. Użytkownicy czekali na ten moment z niecierpliwością, aby poczuć się częścią społeczeństwa, chociaż online. Horizon daje taką możliwość. Rzeczywistość ta ma łączyć, rozwijać kreatywność i budować relację pomiędzy użytkownikami w życiu realnym i wykreowanym online. Jako pierwsi, możliwość przetestowania wirtualnej rzeczywistości w wersji beta dostaną te osoby, które zapisały się do grona oczekujących. Reszta zainteresowanych będzie musiała jeszcze trochę poczekać. Natomiast mogą oni zapoznać się z poniższym filmikiem, aby wzniecić w sobie jeszcze bardziej apetyt.

Dodatkowo, jak czytamy na blogu Facebooka, Horizon ma być narzędziem bezpiecznym. W każdym momencie, użytkownik może uzyskać dostęp do osobistej strefy bezpieczeństwa poprzez menu na nadgarstku. A wówczas dostaje możliwość zablokowania treści bądź osób w swoim otoczeniu. Jednak jak to będzie wyglądało w rzeczywistości, zapewne pokaże czas i doświadczenie.

Nowa rzeczywistość

To, co oferuje Facebook jest nowym krokiem do przodu, w poznaniu wirtualnej rzeczywistości i zatopieniu się w niej. W przyszłości gigant chce także rozwinąć Horizon, dodać więcej opcji itd. Natomiast specjaliści upatrują tu również innych zalet. Takie rozwiązanie może bowiem usprawnić procesy pracy zdalnej, której teraz jest znacznie więcej niż przed pandemią. I chociaż sam fakt, że zajął się tym Facebook, nie zachęca być może tych, którzy pragną zachowania prywatności, na pewno znajdzie się wielu amatorów takiej rozrywki. Równie pewny jest też rozwój społeczeństwa w stronę VR. A Facebook doskonale o tym wie i trzeba przyznać – wybrał odpowiedni moment na wprowadzenie Horizon.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail