X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Marketerzy zwiększyli wydatki na współpracę z influencerami

Jak się okazuje, aż trzy czwarte marketerów zdecydowało się zwiększyć wydatki na influencer marketing w ciągu ubiegłego roku.

Marketerzy zwiększyli wydatki na współpracę z influenceramiźródło: shutterstock.com

reklama


Aż trzy czwarte marketerów w krajach takich jak USA, Wielka Brytania i Niemcy przeznaczyło znacznie więcej pieniędzy na influencer marketing w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Tak przynajmniej wykazują badania agencji marketingowej TAKUMI.

Badania dotyczące influencer marketingu

TAKUMI – globalna agencja influencer marketingu przeprowadziła niedawno badania dotyczące współpracy marek i marketerów z influencerami. Ankietą zostało objętych ponad 3500 konsumentów, influencerów i marketerów w Wielkiej Brytanii, USA oraz Niemczech. Skoncentrowane były według takich zagadnień jak etyka, dezinformacja czy różnorodność. Co wykazało owo badanie?

Jak się okazuje, aż 73% marketerów przeznaczyło na ten cel znaczenie więcej pieniędzy i środków, inwestując również w to, aby ich wizerunek pojawił się również w innych środkach masowego przekazu, czyli, np. w prasie (80%), telewizji i radiu (81,3%). Dodatkowo, marketerzy coraz częściej inwestują również w różne, adekwatne do prowadzonej kampanii serwisy społecznościowe. I tak, w ciągu następnego roku, 58% marketerów chce rozpocząć nowe współprace z influencerami na YouTube, 55% na Instaramie, 35% na TikToku oraz 20% na Twitchu.

Influencer źródłem informacji?

źródło: unsplash.com

Jak się okazuje, influencerzy mogą być również bardzo dobrym źródłem informacji i wielu marketerów, konsumentów i marek właśnie w ten sposób je traktuje. Już prawie jedna czwarta konsumentów w Wielkiej Brytanii (24%) i Niemczech (23%) oraz 28% konsumentów w USA właśnie na kontach osób znanych z internetu bazuje swoje wiadomości na temat produktów, sytuacji itd. Co ciekawe, do grona tych osób nie należą wyłącznie przedstawiciele młodego pokolenia. Pod względem wieku, dane wyglądają w sposób następujący: 38% respondentów to osoby w wieku 16-24, ale w wieku 35-44 jest niewiele mniej osób, bo 34%. To z kolei powoduje, że aż 41% badanych uważa, że influencerzy powinni podejmować w swoich kanałach tematycznych ważne społecznie tematy. Niestety, zupełnie inne odczucia niż konsumenci mają marki. Te bowiem, jak wskazało aż 55% respondentów, a tym samym przedstawicieli mareketerów, wolałoby unikać współpracy z takimi twórcami internetowymi, które głośno wyrażają swoje zdania, opinie lub poglądy.

Czy to się opłaca?

To chyba jedno z podstawowych pytań jakie zadaje sobie każdy marketer, gdy myśli o influencer marketingu. Co zatem na ten temat mówi raport? Marketerzy dostrzegają na tym polu, potencjał zwrotu inwestycji. A aż 60% badanych zgadza się z tym, że możliwy jest on w praktyce, w porównaniu z tradycyjnymi środkami przekazu, gdzie jest on często niepewny. Dodatkowo, gdy kampania ma trafić do osób z młodszego pokolenia (16-24 lata), to właśnie w influencerów powinni inwestować. Jak zatem wynika z raportu przeprowadzonego przez agencję marketingową TAKUMI – influencer marketing ma się całkiem dobrze i jeszcze jego siła przebicia jest całkiem duża.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail