X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest z nowymi narzędziami do analizy pinów i ulepszeniem Pin Stories

Pinterest ogłosił nowe narzędzia do analizy pinów, a także rozszerzenia dotyczące Pin Stories. To duża pomoc dla twórców inspiracji na tej platformie.

Pinterest z nowymi narzędziami do analizy pinów i ulepszeniem Pin Storiesźródło: shutterstock.com

reklama


Pinterest ostatnio mocno walczy o to, aby nikt nie nazywał tego miejsca w sieci medium społecznościowym, a platformą. Natomiast równie istotni okazują się być twórcy. I to im poświęcone są najnowsze zmiany w obrębie serwisu.

Pełna wersja Pin Stories

Pin Stories były do tej pory dostępne w wersji beta. Teraz platforma postanowiła rozszerzyć tę funkcję na pełną wersję. Ma to pomóc w wykorzystaniu aktualnej mody na krótkie formy video, obecnej w mediach społecznościowych.

Jednak Pin Stories będzie się nieco różnić od tych Stories, jakie znamy, np. z Facebooka czy Instagrama. Co prawda, za ich pomocą twórca również może dodawać wideo i podobnie jak w innych serwisach, są tu dostępne opcje takie jak: podkładanie dźwięku, napisy czy nakładki. Nie będą one jednak znikały po 24 godzinach i użytkownicy będą mieć możliwość zapisania ich na tablicy oraz powrotu do nich w każdej chwili.

Dodatkowo twórcy z dostępem do Pin Stories będą mogli używać aparatu Pinteresta do nagrywania wideo. A gdy będzie już gotowe, o czym czytamy na blogu platformy, dostaniemy możliwość dodania oznaczeń poszczególnych elementów, np. z pochodzeniem materiałów. Podobnie jak inne treści na Pintereście, również Pin Stories będzie można wyszukać w odpowiednich grupach tematycznych.

Przede wszystkim twórca

Pinterest stawia na rozwiązani kreatywne i twórców. Dlatego też to właśnie ich stawia na pierwszym planie. Dodatkowo użytkownicy będą mogli wysyłać wiadomości do twórców za pomocą karty Kontakt lub Wiadomość.

źródło: newsroom.pinterest.com

Ale to nie koniec zmian. Pinterest postanowił bowiem podążać za trendami i tym samym, dodał nowe reakcje na post, takie jak:  „Świetny pomysł”, „Love”, „Wow” i „Dzięki”.

źródło: newsroom.pinterest.com

Mierzenie zasięgów

I przede wszystkim, na platformie pojawiły się nowe narzędzia analityczne, aby móc śledzić aktywność innych użytkowników w profilu twórców. Pojawi się również zakładka “Zaangażowanie”, dzięki której twórca będzie mógł wejść w reakcję ze swoimi odbiorcami, np. reagując na ich zdjęcia.

źródło: newsroom.pinterest.com

To wszystkie zmiany, jakie ostatnio ogłosiła platforma. Jest ich dosyć dużo i są one znaczące, zwłaszcza dla twórców. Zdecydowanie więc można uznać Pinteresta za miejsce w sieci przyjazne twórcom. Ale również takie, gdzie znajdziemy odpowiednie, kreatywne rozwiązanie.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail