X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest z nowymi narzędziami do analizy pinów i ulepszeniem Pin Stories

Pinterest ogłosił nowe narzędzia do analizy pinów, a także rozszerzenia dotyczące Pin Stories. To duża pomoc dla twórców inspiracji na tej platformie.

Pinterest z nowymi narzędziami do analizy pinów i ulepszeniem Pin Storiesźródło: shutterstock.com

reklama


Pinterest ostatnio mocno walczy o to, aby nikt nie nazywał tego miejsca w sieci medium społecznościowym, a platformą. Natomiast równie istotni okazują się być twórcy. I to im poświęcone są najnowsze zmiany w obrębie serwisu.

Pełna wersja Pin Stories

Pin Stories były do tej pory dostępne w wersji beta. Teraz platforma postanowiła rozszerzyć tę funkcję na pełną wersję. Ma to pomóc w wykorzystaniu aktualnej mody na krótkie formy video, obecnej w mediach społecznościowych.

Jednak Pin Stories będzie się nieco różnić od tych Stories, jakie znamy, np. z Facebooka czy Instagrama. Co prawda, za ich pomocą twórca również może dodawać wideo i podobnie jak w innych serwisach, są tu dostępne opcje takie jak: podkładanie dźwięku, napisy czy nakładki. Nie będą one jednak znikały po 24 godzinach i użytkownicy będą mieć możliwość zapisania ich na tablicy oraz powrotu do nich w każdej chwili.

Dodatkowo twórcy z dostępem do Pin Stories będą mogli używać aparatu Pinteresta do nagrywania wideo. A gdy będzie już gotowe, o czym czytamy na blogu platformy, dostaniemy możliwość dodania oznaczeń poszczególnych elementów, np. z pochodzeniem materiałów. Podobnie jak inne treści na Pintereście, również Pin Stories będzie można wyszukać w odpowiednich grupach tematycznych.

Przede wszystkim twórca

Pinterest stawia na rozwiązani kreatywne i twórców. Dlatego też to właśnie ich stawia na pierwszym planie. Dodatkowo użytkownicy będą mogli wysyłać wiadomości do twórców za pomocą karty Kontakt lub Wiadomość.

źródło: newsroom.pinterest.com

Ale to nie koniec zmian. Pinterest postanowił bowiem podążać za trendami i tym samym, dodał nowe reakcje na post, takie jak:  „Świetny pomysł”, „Love”, „Wow” i „Dzięki”.

źródło: newsroom.pinterest.com

Mierzenie zasięgów

I przede wszystkim, na platformie pojawiły się nowe narzędzia analityczne, aby móc śledzić aktywność innych użytkowników w profilu twórców. Pojawi się również zakładka “Zaangażowanie”, dzięki której twórca będzie mógł wejść w reakcję ze swoimi odbiorcami, np. reagując na ich zdjęcia.

źródło: newsroom.pinterest.com

To wszystkie zmiany, jakie ostatnio ogłosiła platforma. Jest ich dosyć dużo i są one znaczące, zwłaszcza dla twórców. Zdecydowanie więc można uznać Pinteresta za miejsce w sieci przyjazne twórcom. Ale również takie, gdzie znajdziemy odpowiednie, kreatywne rozwiązanie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail