X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje nową funkcję, która ma łączyć ze sobą środowiska sąsiedzkie

Facebook testuje nową funkcje o nazwie Sąsiedztwo. Jej zadaniem jest łączenie lokalnej społeczności.

Facebook testuje nową funkcję, która ma łączyć ze sobą środowiska sąsiedzkieźródło: shutterstock.com

reklama


Facebook zauważył rosnące zainteresowanie pomocą sąsiedzką i spawami społeczności lokalnej. Dlatego w Calgary testuje funkcje o nazwie Sąsiedztwo, którą chce poszerzyć w przyszłości na większe obszary.

Facebooka COVID-19

Koronawirus, a zwłaszcza lockdown, który spowodował, wywołał w ludziach przymus kontaktów online. Dlatego nic w tym dziwnego, że w pierwszej kolejności korzystaliśmy z przywileju, jakie daje nam fakt bycia użytkownikami Facebooka, czy innych mediów społecznościowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim grupy tematyczne. O kilku z nich pisaliśmy nawet w marcu. Najwidoczniej dla giganta mediów społecznościowych wystarczyło to do stworzenia nowe funkcji, o nazwie Sąsiedztwo. Jako pierwszy tymi spostrzeżeniami podzielił się Leon Grigg, natomiast później udostępnił to Matt Navarra.

Na czym ona polega?

Tak naprawdę nowa funkcja Sąsiedztwa jest nową wersją gazet lokalnych, które w wyniku zetknięcia z pandemią, niestety bardzo często poupadały.

Po kliknięciu opcji Rozpocznij, musimy odpowiednio skonfigurować profil sąsiedzki. Wtedy zobaczymy prośbę o potwierdzenie swojej lokalizacji, a następnie tworzymy profil osobny, odrębny od tego, którego na co dzień używamy na Facebooku.

źródło: socialmediatoday.com

Dzięki takiemu rozwiązaniu, pomoc sąsiedzka ma wydawać się łatwiejsza, a w razie problemów lub inicjatyw sąsiedzkich, użytkownik zostanie o tym poinformowany najszybciej jak się da.

Na ten moment funkcja jest testowana w Calgary. Nie jest wiadomo kiedy testy się zakończą oraz czy zostanie ona uruchomiona także w innych krajach. Natomiast już dziś serwisy na całym świecie wróżą Sąsiedztwu ogromny sukces w przyszłości.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail