X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak będą działały znikające wiadomości na Messengerze?

Facebook wprowadza tryb znikających wiadomości dla użytkowników Messengera, a wkrótce także Instagrama. W jaki sposób będzie on działał?

Jak będą działały znikające wiadomości na Messengerze?źródło: messengernews.fb.com

Kilka dni temu Facebook poinformował oficjalnie, że wkrótce w jego komunikatorze pojawi się funkcja znikających wiadomości. Jak je uruchomić i co dzięki nim zyskują użytkownicy?

Znikające wiadomości

Aby skorzystać z trybu znikania należy uruchomić specjalny tryb czatu. Odróżnimy go od normalnego widoku czatu tym, że jest on czarny i widnieje przy nim komunikat. Wszystkie treści, które zostaną w ramach niego napisanie i wysłane znikną tuż po ich odczytaniu oraz opuszczeniu okna tego rozmowy.

źródło: messengernews.fb.com

W ramach znikających wiadomości możemy wysyłać memy, GIF-y, naklejki czy reakcje lub po prostu rozmawiać/żartować ze znajomymi bez pozostawiania historii rozmowy. Dzięki temu możemy zadbać o to, aby nasi znajomi nie wykorzystali np. naszych humorystycznych przeciwko nam. Przesuwając palcem w szybki sposób wrócimy do klasycznego okna konwersacji, a wymienione wiadomości nie zostaną zapisane.

źródło: messengernews.fb.com

Jak deklaruje Facebook, tryb ten został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i możliwościach wyboru, aby każdy użytkownik mógł kontrolować swoje wrażenia w Messengerze. Przy pierwszym jego użyciu każdy użytkownik zobaczy komunikat o tym, jak on działa i jakie daje możliwości.

Kto może korzystać z tego trybu?

Ważnym aspektem jest to, iż tylko osoby z którymi jesteś połączeni, mogą używać trybu znikania na czacie. Tryb znikania to także opt-in, więc możemy wybrać, czy chcemy komunikować się z kimś w taki sposób czy też nie.

Ze względu na celowość wprowadzenia takiej funkcji, gdy ktoś zrobi zrzut ekranu naszego czatu w ramach trybu znikania, otrzymamy powiadomienie. Mamy także możliwość zablokowania rozmówcy i zgłoszenia rozmowę, jeśli nie czujemy się bezpiecznie.

Dostępność trybu

Tryb znikania jest wprowadzany do Messengera w Stanach Zjednoczonych i kilku wybranych krajach. Już wkrótce ma być on dostępny także na Instagramie – początkowo również wyłącznie w USA i kilku wybranych miejscach. Nie wiemy więc, kiedy dokładnie możemy spodziewać się go w Polsce, ale już teraz warto śledzić, czy nasze wiadomości zyskują tak ową opcję.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail