X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Na Facebooku pojawią się nowe narzędzia umożliwiające wsparcie finansowe i społecznościowe

Facebook wprowadził nowe narzędzia dające możliwości wsparcia osób potrzebujących. Wszystko za sprawą Giving Tuesday.

Na Facebooku pojawią się nowe narzędzia umożliwiające wsparcie finansowe i społecznościoweźródło: shutterstock.com

reklama


3 grudnia to od 2012 roku jeden z bardziej wyjątkowych dni w roku. To właśnie wtedy ludzie na całym świecie mają szansę sobie wzajemnie pomóc. Dlatego Facebook stworzył nowe narzędzia, aby użytkownicy mogli jak najpełniej wykorzystać ten dzień.

Giving Tuesday – skrót informacji

Na początek warto skupić się na tym, czym w ogóle jest Giving Tuesday. Otóż pomysłodawcami tego dnia są Henry Timms i Asha Curran, którzy zauważyli, że w dni takie jak Black Friday czy Cyber Monday wiele osób kupuje jedynie z myślą o sobie. Postanowili więc stworzyć taki dzień, w którym każdy z nas na chwilę będzie mógł pomyśleć o potrzebach innych, dla których niestety na co dzień nie mamy aż tak dużo czasu.

Pierwotnie w tym dniu mielibyśmy zrobić zakupy starszym osobom, spędzić czas z kimś samotnym, czy wesprzeć finansowo kogoś, kto znajduje się w gorszej sytuacji materialnej. Finalnie zaś inicjatywę Timmsa i Curran postanowiło wdrożyć aż ponad 100 krajów na całym świecie. W rezultacie również serwisy społecznościowe postanowiły pomóc nam w czynieniu dobra.

Nowe narzędzie do zbierania funduszy

źródło: about.fb.com

Narzędzie to będzie dostępne zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Dodatkowo, tworzeniem i udostępnianiem funduszy są również objęte organizacje non-profit. Jak twierdzi gigant, do tych organizacji ma trafiać 100% zebranej kwoty, a wszystkie darowizny mają być przetwarzane w bezpieczny sposób przez Facebook Pay, po zaledwie kilku kliknięciach.

To jednak nie koniec nowości. W obrębie Facebooka pojawi się bowiem jeszcze jedno, nowe narzędzie o nazwie Drives.

źródło: about.fb.com

Drives mają pomóc w przygotowaniu zbiórek różnych rzeczy, np. żywności, ubrań, czy artykułów pierwszej pomocy.

Pomoc w czasach zarazy

Pomysł ten, czyli Giving Tuesday wydaje się być teraz potrzebny jak nigdy wcześniej. Podczas panowania pandemii wirusa COVID-19 wiele firm ma problem z utrzymaniem się. Ludzie natomiast potrzebują często nie tylko wsparcia finansowego, ale również w postaci drugiej osoby. Co więcej, dzięki ogromnemu zasięgowi, jak i wpływowi jaki posiada Facebook, wszelaki rodzaj pomocy wydaje się być łatwiejszy i szerzej dostępny. A na pewno potrzebny bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail