X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube nie opublikuje w 2020 roku zestawienia Rewind

Rok 2020 jest na tyle trudny, że YouTube rezygnuje z corocznego zestawienia Rewind, czyli podsumowania najchętniej oglądanych materiałów wideo.

YouTube nie opublikuje w 2020 roku zestawienia Rewindźródło: shutterstock.com

reklama


Rok 2020 jest z pewnością inny niż dotychczasowe lata. Zaskoczył wszystkich, lecz niestety – nie pozytywnie. Trud sytuacji, w jakiej się znajdujemy dostrzega także YouTube, który tym razem rezygnuje z corocznego YouTube Rewind.

YouTube Rewind

Co rok, od 10 lat, YouTube prezentował podsumowanie danego roku. Było to zestawienie filmów i teledysków, które użytkownicy oglądali najchętniej. Powstaje ono na podstawie liczby wyświetleń materiałów wideo a także udostępnień, komentarzy oraz zdobytych pozytywnych ocen danego materiału. W tym roku będzie jednak inaczej – serwis poinformował w social media, że tegorocznego zestawienia po prostu nie będzie. źrodło: twitter.com/YouTube

Jak wskazano, ten rok nie jest porządku. YouTube uważa, że nie warto udawać i kontynuować żartobliwe podsumowania, jakie pojawiały się w latach poprzednich w YouTube Rewind.

W 2018 roku podsumowanie spotkało się z falą krytyki i 18 milionami łapek w dół. Użytkownicy przyjęli je negatywnie. Przy zestawieniu z 2019 roku serwis przyznał, że w poprzednim roku stworzył coś, co nie zostało dobrze odebrane i dlatego w kolejnym materiale skupiono się na twórcach, muzyce i wydarzeniach, które miały znaczenie. Liczba łapek w dół była mniejsza – 9,2 miliona, lecz komentarze po materiałem sugerują, że to wciąż nie to, czego oczekiwaliby fani YouTube.

Można przypuszczać, że zarówno te opinie, jak i ryzyko tego, że materiał byłby po prostu zbyt smutny, zaważzyły na to, że się on nie pojawi.

Wzrost popularności materiałów w serwisie

Oczywiście w czasie pandemii i lockdownu serwis był dla masy osób źródłem rozrywki. Odnotowano wzrost liczy użytkowników i chętnie oglądano, jak twórcy internetowi wykonują różne czynności m.in. ćwiczenia czy przygotowania i towarzyszono im w tym. Również transmisje na żywo cieszyły się sporym zainteresowaniem. Mimo to nie zdecydowano się na podsumowanie aktywności w serwisie.

Firma nie zadeklarowała, czy powróci z zestawieniem YouTube Rewind w 2021 roku. Być może przerwa dostarczy serwisowi nowych inspiracji do tego, jak stworzyć zestawienie, by użytkownicy je pokochali. Miejmy także nadzieję, że przyszły rok będzie lepszy i podsumowanie ponownie będzie mogło mieć żartobliwy charakter.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail