X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Trzy razy dłuższe klipy video mogą niebawem pojawić się na TikToku

TikTok obecnie testuje możliwość dodawania aż trzy razy dłuższych filmów, niż ma to miejsce obecnie. To doskonała wiadomość dla marek.

Trzy razy dłuższe klipy video mogą niebawem pojawić się na TikTokuźródło: shutterstock.com

reklama


Możliwość dodawania krótkich filmików, które trwają 15 sekund. Dokładnie tym TikTok zachęcił użytkowników do zakładania swoich kont. Z czasem jednak, ta długość zaczynała się wydłużać, a obecnie aplikacja testuje kolejne zwiększenie limitu czasowego filmików wideo.

Czas na zmiany

Kilkanaście godzin temu, Maty Navarra na swoim koncie na Twitterze zamieścił następujący post:

Jak jasno z niego wynika, TikTok postanowił wydłużyć czas trwania klipów wideo trzykrotnie. Obecnie bowiem, maksymalny limit czasowy to 60 sekund. Po zmianie, miałby się on zwiększyć do 3 minut. Co zatem oznacza, że w przyszłości może zmienić się podejście do aplikacji nie tylko samych użytkowników, co marek.

3 minuty na…

Więcej czasu, najczęściej przynosi więcej treści. Dlatego też, wiele marek może dołączyć do TikToka w przyszłości, tworząc tam, np. skondensowane kampanie promocyjne. Dodatkowo, otwiera się również nowa szansa dla tiktokerów, którzy tworząc dłuższe materiały, mogliby rozpocząć więcej współprac z markami, mającymi większe wymagania, niż tylko kilkusekundowe ujęcia produktu.

Niestety, wydłużony czas może również wiązać się z ryzykiem powstawania mniej kreatywnych treści. Na początku bowiem, kiedy czas klipu wynosił maksymalnie 15 sekund, to właśnie wyobraźnia grała tu pierwsze skrzypce. Teraz natomiast, może ona stać się drugorzędna. Dlatego zatem TikTok podjął decyzję o wstępnym przetestowaniu klipów trwających 3 minuty na wybranych użytkownikach, żeby przypadkiem nie zadziałać na swoją szkodę.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail