X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

David Bowie na TikToku. Powstało konto upamiętniające artystę

Użytkownicy TikToka zyskali dostęp do utworów Davida Bowiego. Twórcy platformy uczcili w ten sposób pamięć o artyście i jego muzycznym dorobku.

David Bowie na TikToku. Powstało konto upamiętniające artystęźródło: shutterstock.com

TikTok uczcił 74. rocznicę urodzin Davida Bowiego – muzyka artysty jest dostępna na TikToku. Konto pamięci Bowiego powstało we współpracy z Warner Music Group, Sony Music Entertainment i The David Bowie estate.

Muzyka Davida Bowiego na TikToku

Oddając hołd jednej z największych gwiazd muzycznego wszechświata, katalog muzyczny Davida Bowiego jest teraz dostępny za pośrednictwem jeszcze jednego medium, by zachwycić i zainspirować nowe pokolenie fanów. Kanał TikTok @DavidBowie zawiera kultowe teledyski, które zostały stworzone na przestrzeni ponad pięciu dekad innowacyjnej twórczości artysty.

@davidbowieTo celebrate David Bowie’s birthday, you can now find all your favourite Bowie songs on TikTok👨‍🎤##TheStarman ##DavidBowie ##Bowie ##Music♬ Let’s Dance (2018 Remaster) – David Bowie

#TheStarman challenge

Użytkownicy TikToka mogą umieścić w swoich filmach hity Bowiego jak „Heroes”, „Space Oddity”, „Let’s Dance”, „Fame”, „Rebel Rebel”, „Life on Mars?” czy „Ashes to Proch.” Są one dostępne na specjalnej liście odtwarzania.

Co więcej, w niedzielę 10 stycznia, czyli w piątą rocznicę śmierci artysty, wystartował TheStarman hashtag challenge (#TheStarman). Wykorzystując utwór Starman – wydany po raz pierwszy w 1972 roku jako singiel przewodni z The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars – społeczność TikTok świętuje życie i twórczość muzyka, odtwarzając jego ikoniczne wizerunki.

@davidbowieTo celebrate ##TheStarman’s life & arrival on TikTok, show us your recreations of his iconic looks throughout his career! 👨‍🎤##DavidBowie ##Challenge♬ Starman (2012 Remaster) – David Bowie

David Bowie, pionier muzyki i mody, był – i pozostaje – ikoną kultury. Aby dotrzeć do swojej globalnej rzeszy fanów, artysta nie bał się przesuwać granic i jako pierwszy sięgał po nowe technologie.

Przedstawiciele TikToka są dumni, że utwory muzyka pojawiły się w aplikacji. Paul Hourican, Head of Music Operations w TikTok w Wielkiej Brytanii powiedział: „Jesteśmy naprawdę zaszczyceni mogąc uczcić Davida Bowiego i jego muzykę w TikTok. Pozostaje on jednym z najbardziej wpływowych i uznanych artystów wszechczasów, a jego muzyka zdefiniowała wiele pokoleń i kulturowych momentów. Podzielamy emocje, jakie nasza społeczność odczuwa odkrywając jego muzykę i tworząc przy użyciu niepowtarzalnego brzmienia Bowiego”. 

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail