X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowa opcja zadawania pytań twórcom na TikToku

Zadawanie pytań twórcom to jedna z chętnie podejmowanych interakcji na linii obserwator-twórca. TikTok zaś, postanowił tę opcję nieco ulepszyć.

Nowa opcja zadawania pytań twórcom na TikTokuźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok wdraża coraz to nowsze plany zaangażowania fanów w to, co tworzą ich ulubione konta w aplikacji. Tym razem zatem, postawił na możliwość zadawania pytań, które mogą stać się inspiracją do stworzenia kolejnego filmu dla twórcy.

Zwiększona interakcja z fanami

Aplikacja postanowiła zwiększyć interakcję pomiędzy obserwatorami, a twórcami. W tym celu, pojawiła się możliwość zadawania pytań twórcom przez użytkowników. Jednakże, chociaż brzmi to jak coś, co znamy od dawna, te pytania będą się nieznacznie różnić od pozostałych wersji.

Jak widać na tweecie, który od Sama Schmira udostępnił Mat Navarra, wybrani twórcy będą mogli teraz włączyć opcję zadawania pytań za pośrednictwem profilu twórców. Będzie to możliwe po naciśnięciu ikonki ze znakiem zapytania.

Następnie pokaże się odpowiednie pole, gdzie obserwator będzie mógł zamieścić treść swojej wiadomości. Opcja ta ma być również formą inspiracji dla twórców na TikToku. Mogliby oni użyć pytania od obserwatora, jako tematu przewodniego swojego nowego filmu.

Ciekawa zmiana już coraz bliżej

Opcja, o której piszemy, jest obecnie w fazie testów. Natomiast, gdy zostanie wdrożona, może sporo namieszać w pracy tiktokerów. Po pierwsze, zachęci ona na pewno wielu użytkowników do ponownych wejść na profil twórcy, np. w celu sprawdzenia, czy zadane pytanie uzyskało odpowiedź. Po drugie zaś, stanie się formą pomocy dla twórców i da wgląd w to, co naprawdę interesuje ich odbiorców. Z tego co ustalił serwis socialmediatoday.com, w fazie testów, opcja ta będzie dostępna jedynie dla tych użytkowników, których liczba obserwujących nie jest mniejsza niż 10 000, twórców wpisanych na listę Creative Learning Fund, a także zdecydowali się tę opcję włączyć. Natomiast co do zadawania pytań, będzie mógł tego dokonać każdy, kto jest zarejestrowany w aplikacji TikTok.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail