X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe ustawienia dla najmłodszych użytkowników TikToka

TikTok wprowadza zmiany dla użytkowników aplikacji poniżej 16 roku życia. Od teraz ich ustawienia prywatności dla kont będą się nieco różniły od pozostałych.

Nowe ustawienia dla najmłodszych użytkowników TikTokaźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok wprowadza istotną zmianę w prywatności kont swoich użytkowników w wieku 13-15 lat, które będą domyślnie ustawione jako prywatne. Jest to kolejny krok firmy promujący bezpieczeństwo młodych osób w Internecie.

Kontrola prywatności użytkowników

Jednym z głównych priorytetów TikToka jest troska o bezpieczeństwo swojej społeczności i pomoc młodym ludziom w tworzeniu ich tożsamości w internecie. Mając to na uwadze, platforma chce zapewnić najlepszą możliwą kontrolę prywatności dostosowaną do wieku jej użytkowników i pozwolić osobom poniżej 16 roku życia na świadome kreowanie treści i podejmowanie własnych decyzji dotyczących prywatności w internecie w bardziej świadomy sposób.

Tiktokerzy poniżej 16 roku życia

Od teraz konta najmłodszych użytkowników TikToka poniżej 16 roku życia będą domyślnie ustawione jako prywatne. Tylko wybrane osoby, zaakceptowane przez użytkownika jako obserwatorzy, będą mogły oglądać jego twórczość.

Ponadto polecenie “Zasugeruj swoje konto innym” będzie domyślnie ustawione na “Wyłączone”. Dodatkowe zmiany, które zostały wprowadzone w celu zapewnienia bezpieczeństwa młodszym użytkownikom, to między innymi możliwość pobierania filmów stworzonych przez osoby mające minimum 16 lat. Inni użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą zezwolić na pobieranie swoich filmów, chociaż dla użytkowników w wieku 16-17 lat domyślne ustawienie zostanie teraz zmienione na “Wyłączone”, chyba że zdecydują się na jego włączenie.

Najmłodsi użytkownicy będą dodatkowo decydować, kto może komentować ich filmy. Od teraz mogą wybierać pomiędzy “Przyjaciółmi” a “Nikim”, jednak ustawienie “Każdy” zostaje usunięte.

Ponadto funkcja umożliwiająca innym użytkownikom dostęp do “Duetu” i “Stitcha” z treściami z kont użytkowników poniżej 16 roku życia zostanie usunięta. Dla użytkowników w wieku 16-17 lat, domyślne ustawienia Duet i Stitch zostaną teraz ustawione na “Przyjaciele”.

źródło: materiały prasowe

Kiedy możemy spodziewać się zmian?

Jak twierdzi przedstawicielka TikToka, zmian możemy spodziewać się w najbliższych tygodniach.

„TikTok to miejsce, w którym na równi stawiamy kreatywność i prywatność. Chcemy, aby każdy z naszych użytkowników czuł się bezpiecznie w naszej społeczności, dlatego oferujemy im wiele możliwości dostosowania ustawień prywatności. Najnowsza zmiana dla użytkowników poniżej 16 roku życia zostanie wprowadzona dla wszystkich nowych, jak i obecnych użytkowników w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jesteśmy zobowiązani do stworzenia przyjaznego i bezpiecznego miejsca dla wszystkich naszych użytkowników” – mówi Elaine Fox, Dyrektor ds. Prywatności, EMEA, TikTok.

TikTok w trosce o bezpieczeństwo prywatność

Warto wspomnieć, że to nie jest pierwsza zmiana, jaką TikTok wprowadził w celu zapewnienia bezpieczeństwa młodych osób korzystających z platformy. Dotychczas ograniczono możliwość wysyłania bezpośrednich wiadomości i udostępniania transmisji na żywo na konta użytkowników poniżej 16 roku życia oraz kupowania, wysyłania i odbierania wirtualnych prezentów dla użytkowników poniżej 18 roku życia. Ponadto dostępna jest funkcja “Family Pairing”, która umożliwia rodzicom ustawienie zabezpieczeń na potrzeby korzystania z platformy TikTok przez ich dzieci.

W 2020 roku TikTok powołał w Dublinie swoje europejskie zespoły ds. ochrony danych osobowych i prywatności oraz wyznaczył kierownika ds. ochrony prywatności i inspektora ochrony danych osobowych, aby zapewnić, że spełnia on potrzeby
i oczekiwania użytkowników TikTok w tej dziedzinie. Firma opracowała również plan utworzenia lokalnego centrum danych w Irlandii, które po uruchomieniu w 2022 roku będzie siedzibą danych użytkowników z Wielkiej Brytanii i Europy.

TikTok posiada również informacje na temat prywatności w swoim Centrum Bezpieczeństwa i przedstawia podsumowanie polityki prywatności dla młodszych użytkowników, aby przybliżyć podejście platformy i edukować społeczność TikTok w zakresie ich wyborów dotyczących prywatności.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail