X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe sposoby ochrony nastolatków przed niebezpiecznymi użytkownikami na Instagramie

Instagram wprowadza nowe środki ochrony dzieci i nastolatków przed niebezpiecznymi użytkownikami w sieci. Oto co zmieni się w serwisie.

Nowe sposoby ochrony nastolatków przed niebezpiecznymi użytkownikami na Instagramieźródło: shutterstock.com

reklama


Nieletni użytkownicy Instagrama każdego dnia narażani są na liczne niebezpieczeństwa. I to nie tylko ze strony rówieśników, ale także osób starszych. Dlatego Instagram postanowił to zmienić, wprowadzając nowe sposoby ochrony nastolatków.

Zmiany na Instagramie

Po pierwsze, Instagram postawił na zasadę, zamiast leczyć, należy przeciwdziałać. Dlatego też od teraz, każdy osoba dorosła otrzyma powiadomienie z komunikatem, że wysłanie wiadomości do osoby nieletniej nie jest możliwe. Co ciekawe, medium postanowiło do sprawy podejść bardzo poważnie. Oprócz danych zamieszczonych na koncie użytkownika, z pomocą w tym temacie ma przyjść również sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Takie rozwiązanie rzeczywiście może sprawdzić się, zwłaszcza gdy młodszy użytkownik zdecyduje się oszukać serwis, np. podczas rejestracji. Jednak jak wiemy, na Instagramie pewne rzeczy bardzo lubią płatać nam figle i nowa opcja może nie być do końca tak idealna, jak zakładają twórcy. Stąd pomysł również na inne rozwiązania.

Alert ostrzegawczy

Brak możliwości wysłania wiadomości do osoby nieletniej to nie jest jedyna zmiana na Instagramie w temacie ochrony młodych użytkowników. Kolejna bowiem, dotyczy alertu przypominającego o zachowaniu ostrożności w rozmowie z dorosłymi, na koncie osoby poniżej 18 roku życia. Komunikat ten będzie się pojawiał jedynie u osób powiązanych z danym kontem.

alert

źródło: about.instagram.com

Co więcej, obok tych zmian, Instagram wprowadzi również alerty zachęcające do zmiany ustawień prywatności w obrębie profilu, kontom prowadzonym przez osoby nieletnie.

IG, prywata

źródło: about.instagram.com

Właśnie w ten sposób Instagram chce pokazać korzyści płynące z ograniczeniem prywatności na profilu. Medium nie zapomniało również o rodzicach, z myślą o których stworzył specjalny poradnik. Jego zadaniem, jest pomoc w zrozumieniu dziecka w sieci, a także sposobach chronienia go przed niebezpieczeństwem. A jak wiemy, im wcześniej rodzic zacznie reagować, tym mniej jego dziecko ucierpi w przyszłości. Dlatego zdecydowanie nowe zmiany na Instagramie zasługują na pochwałę.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail