X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Rodzic pozostający w domu – nowe tytuły stanowisk na LinkedIn niwelujące luki w CV

Na LinkedInie pojawią się nowe opcje do wyboru w ramach stanowisk pracy. Wśród nich: rodzic w domu czy samozatrudniony freelancer.

Rodzic pozostający w domu – nowe tytuły stanowisk na LinkedIn niwelujące luki w CVźródło: shutterstock.com

reklama


Wychowanie dziecka, urlop macierzyński lub tacierzyński. A w tym czasie niestety CV świeci pustkami. Bo w zasadzie to co wpisać jako stanowisko pracy, w ciągu tego roku lub dwóch? LinkedIn sugeruje, aby napisać prawdę i teraz daje nam również taką możliwość.

Bycie rodzicem to też praca

Pracodawcy często nie są w stanie zweryfikować co było przyczyną przerwy w pracy. Natomiast osoby, które zostały rodzicem i postanowiły poświęcić się w pełni dziecku, nie chcą wpisywać bycia ojcem, czy matką do swojego CV. LinkedIn postanowił to zmienić i dać rodzicom taką możliwość w obrębie serwisu. Dzięki temu, zamiast pozostawiać luki, będą oni mogli ustawić jedną z opcji, tj. rodzic w domu, mama w domu lub tata w domu.

screen z opcją mama w domu, ustawioną na LinkedIn

źródło: blog.linkedin.com

Takie ustawienie może również dać lepszy obraz pracodawcy, który od razu wie, z jakiego powodu konkretny kandydat musiał zrezygnować z pracy, w poszczególnych latach.

Pomoc dla freelancerów

Rodzice to jednak nie jedyna grupa, o której pomyślał LinkedIn. Kolejną są bowiem freelancerzy. Jak czytamy na stronie serwisu, od teraz freelancerzy nie będą musieli wskazywać swojej firmy, ani pracodawcy. Dostaną zaś możliwość zaznaczenia opcji “samozatrudnienie”. Pozwoli to pokazać większą przejrzystość działań, a tym samym może wpłynąć na rozwój pracy konkretnego freelancera.

I chociaż obydwie te zmiany nie są być może rewolucyjne, na pewno mogą pomóc w zwiększeniu przejrzystości historii zawodowej danego użytkownika, np. podczas rekrutacji. A to z kolei, może przyczynić się do zmniejszenia liczby nieporozumień zarówno ze strony pracownika, jak i pracodawcy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail