X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje możliwość przesyłania zdjęć i wideo z poziomu komputera

Dodawanie postów na Instagrama za pomocą komputera prawdopodobnie już niebawem stanie się realne. Serwis już testuje to rozwiązanie.

Instagram testuje możliwość przesyłania zdjęć i wideo z poziomu komputeraźródło: shutterstock.com

reklama


Obecnie w fazie testów znajduje się opcja, której niektórym brakowało, a inni nawet nie zauważą jej dodania. Mowa oczywiście o możliwości publikacji postów na Instagramie, z poziomu komputera. Dla zwolenników wersji desktopowej to bardzo dobra wiadomość.

Posty z poziomu komputera

O testach nowej opcji poinformował nas Alessandro Paluzzi na Twitterze. Specjalista opublikował taki oto post:

Wywołał on ciekawą falę komentarzy. Wielu użytkowników zakomunikowało wprost, że bardzo cieszy ich taka zmiana i długo na nią czekali. Natomiast równie wielu stwierdziło, że jest już za późno na takie rozwiązania, w dodatku nie będzie ono przydatne, ani użyteczne. I jakby się tak dobrze zastanowić, zarówno jedni jak i drudzy mają rację.

Co może wnieść taka zmiana?

Tak naprawdę taka zmiana może ułatwić pracę marketerom, jak i markom. Będzie można przesyłać treści, w analogiczny sposób jak robimy to za pomocą telefonu. Nie będziemy również potrzebować innych narzędzi do tego, aby dodawać posty z desktopu. Natomiast jest też druga strona medalu, czyli osoby niewzruszone tą zmianą. I tu również nie należy się im dziwić, ponieważ od jakiegoś czasu istnieje już Facebook Creator, z którego korzystają użytkownicy Instagrama. Ponadto, mimo wszystko w większości, posty dodawane są za pomocą telefonu. Te z kolei, wraz z kolejnymi ulepszeniami, zastępują nam bardzo często prace z komputerem, biorąc pod uwagę obsługę social media. Więc czy uważamy, że jest za późno? Nie. Natomiast rzeczywiście sama zmiana może nieco ułatwić prace marketerów czy twórców, ale tak naprawdę, zapewne bardziej będą z niej korzystać nowi użytkownicy niż ci, którzy przyzwyczaili się do pracy z innym narzędziem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail