X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok w Polsce rozpoczął partnerstwo z globalną platformą e-commerce – Shopify

Współpraca TikToka ze Shopify może dać nowe szanse markom i reklamodawcom. To kolejny duży krok platformy w kierunku e-commerce.

TikTok w Polsce rozpoczął partnerstwo z globalną platformą e-commerce – Shopifyźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok nawiązał współpracę z Shopify, aby wesprzeć przedsiębiorców w rozwoju ich biznesów oraz rozszerzaniu strategii handlowych, poprzez kampanie skierowane do unikalnej społeczności platformy. Wprowadzona zostały funkcje, które ułatwią sprzedawcom optymalizację kampanii marketingowych oraz dotarcie do kreatywnej i zaangażowanej społeczności TikToka.

Biznes a TikTok

TikTok to miejsce dla biznesu, w którym przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje marki, bez względu na skalę ich działalności, korzystając z różnorodnych i niestandardowych formatów – poprzez kreatywne treści i historie. Od momentu uruchomienia TikTok For Business marki z całego świata nawiązują relacje z bardzo zaangażowanymi użytkownikami platformy, poprzez bycie częścią kultury, która czyni TikTok zupełnie wyjątkowym miejscem. Między innymi dzięki współpracy z Shopify, TikTok staje się coraz ważniejszym kanałem dla sprzedawców chcących poszerzać grono swoich odbiorców.

„TikTok oferuje sprzedawcom Shopify bezkonkurencyjną możliwość dotarcia do odbiorców uwielbiających kreatywne oraz angażujące marki. Cieszymy się, że możemy ogłosić partnerstwo TikTok i Shopify w Polsce, a dzięki temu zapewnić lokalnym sprzedawcom kanał dotarcia do wyjątkowej społeczności platformy. Nasza współpraca z Shopify jest jednym ze sposobów, w jaki badamy nowe i innowacyjne rozwiązania łączące marki z użytkownikami na szeroką skalę” – mówi Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

Nowy kanał dla sprzedawców Shopify

Sprzedawcy Shopify, dzięki współpracy z TikTokiem mogą uzyskać dostęp do podstawowych funkcji TikTok For Business Ads Manager i korzystać z nich bez konieczności opuszczania platformy Shopify. Przedsiębiorcy otrzymają dostęp do funkcjonalności TikToka, takich jak:

  • Pixel „1-click”: sprzedawcy mogą zainstalować lub podłączyć swój TikTok Pixel, dzięki czemu śledzenie konwersji jest łatwiejsze i sprawniejsze.
  • One-Stop-Shop dla kampanii TikTok: sprzedawcy mogą w jednym miejscu tworzyć kampanie, kierować je do grona odbiorców i śledzić ich wydajność.
  • Kreatywność stała się prosta: sprzedawcy mogą opowiedzieć własną historię poprzez tworzenie natywnych reklam, które doskonale współgrają ze społecznością platformy. Intuicyjne narzędzia kreatywne TikToka pomagają w ciągu kilku minut przekształcić produkty sprzedawców w wysokiej jakości reklamy.
  • NOWOŚĆ Zaawansowane dopasowanie: sprzedawcy mogą wysyłać zaszyfrowane informacje o klientach, dzięki nowej funkcji TikTok Pixel. Pozwoli to skuteczniej śledzić konwersje z reklam i retargetować odbiorców przy jednoczesnym zachowaniu prywatności użytkowników.

Użytkownicy TikToka a zakupy

Użytkownicy TikToka są bardziej otwarci na reklamy niż użytkownicy innych platform, jak wynika z badania przeprowadzonego we współpracy z Clear Strategy dla TikToka. 72% z nich nie ma nic przeciwko oglądaniu treści od marek czy firm w mediach społecznościowych, 67% czuje się bliżej marek, które są obecne w mediach społecznościowych, z których korzystają, a 63% lubi reklamy i je ogląda zamiast zmienić kanał, przewinąć obok lub kliknąć dalej. Dodatkowo użytkownicy TikToka pamiętają treści marek, które widzieli na platformie. 54% użytkowników TikTok pamięta, że widziało jakiekolwiek treści sponsorowane, w porównaniu z Instagramem (47%), YouTube (43%) i Snapchatem (43%).

Użytkownicy TikToka są również mniej wrażliwi na cenę – 64% jest w stanie zapłacić więcej za jakościowe produkty a 52% często kupuje droższe produkty marek, które uważają za etyczne. Ponadto użytkownicy TikToka mają większe predyspozycje do zakupów. 72% twierdzi, że kupowanie rzeczy pomaga im się zrelaksować, a 55% lubi być pierwszymi, którzy mają najnowsze produkty.

 Żródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail